Giriş / Sosyal Medya / Youtube Newswire, Görgü Tanığı Videoları Başlattı

Youtube Newswire, Görgü Tanığı Videoları Başlattı

Youtube Newswire Kanalını Onaylandı

Youtube-Newswire

   Youtube Newswire ile milyonlarca insan tarafından çekilen tanıklık edecek videolara yer vermeye hazırlanıyor. Şimdi yeni Youtube  kanalı işe Newswire ile bir nevi video haberciliğine imkan sağlamanın peşinde.

Proje aynı zamanda ilk sosyal medya haber ajanslarından Storyful ile bazı ortaklıkları da işaret etti. Bu yeni medya yayıncılığı ile görgü tanığı olduğunuz olayları video ile aktarıp bir nevi habercilik yapmış olacaksınız. Haber servislerininde bu servisten yararlanabileceğini söylemek mümkün. Artık herkesin akıllı telefonları üzerinde bulunan kameraları var ve bu kameralar ile birçok olayın görgü tanığı olmak mümkün. Youtube ayrıca Witness Media Lab adı verilen yeni bir proje daha hazırlıyor. İnsan hakları konuları üzerinde videolar üretmeyi planlayan ünlü video paylaşım sitesinin İnsan deneyimlerini farklı bir prespektif ile hikayelerle paylaşacağı videolar hazırlamak amaçları arasında.

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Whatsapp Neden Çöküyor?

Whatsapp Neden Çöküyor ? Diğer Sosyal Medya Araçları Bundan Neden Etkilendi ? Bugün öğle vakitleriyle …

Bir cevap yazın