Giriş / İnternet / Yerli Arama Motoru Yaani Geldi!

Yerli Arama Motoru Yaani Geldi!

Anadili Türkçe Arama Motoru Yaani Turkcell ile Tanıtıldı!

Düzenlenen basın toplantısı ile tanıtılan yerli arama motoru Yaani, Turkcell Genel Müdür’ü Kaan Terzioğlu ile duyuruldu.

2,5 yıldır üzerinde çalışılan arama motorunun App Store ve Google Play üzerinden indirilebilir olduğu muüjdesi de verilmiş oldu.

Konum bulma konusunda iddiasına değinilen yerli arama motorunun aranılan yer konumunda iddiası da diğer arama motorlarına göre daha yüksek olacağı değinildi. Türkçe karakterlerle en iyi aramayı gerçekleştirmeniz için kurgulanan yaani arama motoru bu piyasadaki %25’lik dilime girmeyi düşünürken, bu hiçte kolay görülmüyor. Google, Yandex, Yahoo ve Bing gibi arama modülleri ve yılların datasını içine hapsetmis sistemlerle başa çıkmanın ne derece zor olduğunu biliyoruz. Turkcell aynı zamanda yerli arama motorunun T serisi telefonlarda otomatik olarak yüklü geleceğini de duyurarak, insanları yerli yazılıma adapte edecek.

E- ticaret yapısını da takip eden arama motorunun en sistemdeki en ucuz ve en uygun ürün seçeneklerinde yardımcı şıklar sunması da bekleniyor. Ayrıca Yerli Arama Motoru’nu kullanan kullanıcılar bu arama motorunda arama yaptıkları sürece her ay 1gb internet hediye kazanacaklar.

Örneğin vizyona giren filmleri aratırken bir anda kendinizi o vizyon filminin en yakın salonunda filmi izlerken bulmanız size yaani tarafından sağlanacak.. Şimdilik Turkcell cihazlarla tam entegre olan uygulamanın bahtı açık olması dileğiyle…

0

User Rating: Be the first one !

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

En Ucuz İnternet Hindistan’da Çıktı!

EN UCUZ İNTERNET KULLANIMI HİNDİSTAN’DA Dünyadaki en ucuz ve en pahalı internet kullanım ücretleri belli …

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Donanım Notu
Teknoloji Hamalı

E-Posta listemize abone olun ve teknolojik gelişmelerin gerisinde kalmayın!