Giriş / Giyilebilir Teknoloji / Yeni Samsung Gear VR Satışa Sunuldu!

Yeni Samsung Gear VR Satışa Sunuldu!

Yeni Samsung Gear VR Türkiye’de Satışa Çıkıyor

Samsung Electronics’in sanal gerçeklik gözlüğü Yeni Samsung Gear VR, geliştirilmiş modeli ile Türkiye pazarında satışa çıkıyor.

Samsung Electronics, Oculus tarafından desteklenen kontrol cihazına sahip sanal gerçeklik gözlüğü yeni Gear VR’ı Türkiye’de satışa çıkaracağını duyurdu.

Yeni Gear VR ile gelen kontrol cihazı, ergonomik ve yuvarlak hatlı tasarımı sayesinde tek elle rahat bir kullanım sağlıyor. Kontrol cihazının üzerinde yer alan Ana Ekran, Ses ve Geri tuşları sayesinde kullanıcılar ihtiyaç duyabilecekleri fonksiyonlara kolayca ulaşabiliyor.

Yeni Gear VR; kapsamlı bir izleme deneyimi için 101 derece FOV’a (Görüş Alanı) sahip 42mm’lik lensler ve hareketli görüntüye bağlı olarak ortaya çıkabilen baş ağrısını en aza indirmek için geliştirilmiş teknolojisi ile geliyor. Kontrol cihazına sahip yeni Gear VR, dâhili dönüştürücüsüyle hem mikro USB hem de USB Type-C destekliyor. Gear VR ayrıca, kullanılmadığı zamanlarda kumandayı taşımak için başlık üzerinde bir kayışa da sahip.

İlk olarak Samsung’un mobil ve aksesuar online mağazası olan http://samsungwa.com.tr/adresinde 12 Eylül tarihinden itibaren satışa çıkacak olan yeni Samsung Gear VR’ın tavsiye edilen satış fiyatı ise 449 TL olarak belirlendi.

Samsung Gear VR’nin en son sürümünün uyumlu olarak çalıştığı modeller arasında; Galaxy Note8, S8+, S8, S7, S7 edge, Note5, S6 edge+, S6 ve S6 edge bulunuyor.

Yeni Samsung Gear VR Teknik Özellikleri

Kontrol Cihazlı
Samsung Gear VR
Kontrol cihazı
Ölçüler / Ağırlık207.8 x 122.5 x 98.6mm / 345gÖlçüler / Ağırlık108.1 x 48.1 x 38.2mm / 64.3g
Optik lensΦ42, FOV 101º x6.25Kontrol & FonksiyonlarTouchpad (Tıklanabilir), Tetik, Ana Ekran Tuşu, Geri Tuşu, Ses Tuşu
Sensörlerİvme Ölçer, Jiroskop, Mesafe SensörüSensörlerİvme Ölçer, Jiroskop, Manyetik
UyumlulukGalaxy Note8, S8+, S8, S7, S7 edge, Note5, S6 edge+, S6, S6 edgePilAAA Pil * 2ea (1000mAh, ortalama günlük 2 saatlik kullanımla 40 güne kadar dayanır)

0

User Rating: Be the first one !

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Huawei TalkBand B3 Lite Duyuruldu!

HUAWEI TalkBand B3 Lite: Hem Akıllı Bileklik, Hem Bluetooth Kulaklık HUAWEI, 4 güne varan kullanım …

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Donanım Notu
Teknoloji Hamalı

E-Posta listemize abone olun ve teknolojik gelişmelerin gerisinde kalmayın!