Giriş / Oyun / Yeni Playstation 4 Sony İle Duyuruldu

Yeni Playstation 4 Sony İle Duyuruldu

Sony, yeni PS4™ bilgisayar eğlence sisteminin Haziran ayının sonundan itibaren Japonya’da piyasaya sürüldükten sonra, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya bölgelerinde de temin edilebileceğini açıkladı. Yeni PS4 sisteminin mevcut modele göre ağırlığı %10, elektrik tüketimi ise %8 azaltıldı.

Yeni Playstation 4

   Sony Computer Entertainment Inc. (SCE), yeni bir PlayStation®4 (PS4™) bilgisayar eğlence sisteminin, Haziran ayının sonundan itibaren Japonya’da piyasaya sürüldükten sonra, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya bölgelerinde de temin edilebileceğini açıkladı.

Yeni PS4 sisteminin mevcut modele göre ağırlığı %10, elektrik tüketimi ise %8 azaltıldı. Ayrıca, yeni PS4 sisteminin HDD yuva kapağının yüzeyi de mat cilası ile sisteme rahat bir görünüm kazandırıyor. Yeni sistem ile, kullanıcılar, geniş oyun yelpazesi ve güçlü ağ teklifleri gibi sadece PlayStation® üzerinde bulunan eşsiz ve interaktif eğlence deneyimlerinin tadını çıkartmayı sürdürebilecekler.

PS4 sisteminin oyun portföyü, gerek SCE Worldwide Studios’un gerekse üçüncü taraf yayıncıların hepsi de yakında oyun severler ile buluşacak olan Until Dawn™, Batman: Arkham Knight™, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, Destiny: The Taken King ve God of War™III: Remastered gibi büyük bir heyecanla beklenen oyunlar ile büyümeyi sürdürecek*1.

SCE, sadece PlayStation üzerinde mümkün olan eğlence deneyimleri sağlamak üzere PS4 dünyasını genişletmeye devam edecek.

<PlayStation®4 (CUH-1200 serisi)>

Ürün adı PlayStation®4
Renkler Jet Siyahı / Buz Beyazı
Ürün kodu CUH-1200 serisi
Ana işlemci Tek yongalı özel işlemciCPU : x86-64 AMD “Jaguar”, 8 çekirdekGPU : 1.84 TFLOPS, AMD yeni nesil Radeon™ tabanlı grafik motoru
Bellek GDDR5 8GB
Depolama boyutu 500GB Sabit disk sürücüsü*2
Harici boyutlar Yaklaşık 275×53×305 mm (genişlik × yükseklik × uzunluk)
(geçici, en büyük çıkıntısı hariç)
Ağırlık Yaklaşık 2,5 kg
BD/ DVD sürücü
(yalnızca okuma)
BD × 6 CAV
DVD × 8 CAV
Giriş/Çıkış Süper Hızlı USB x (USB 3.0) bağlantı noktası × 2
AUX bağlantı noktası × 1
Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T)×1IEEE 802.11 b/g/nBluetooth® 2.1(EDR)
Güç AC 100-240V, 50/60Hz
Güç tüketimi Maks. 230W
Çalışma sıcaklığı 5ºC – 35ºC
AV çıkışı HDMI çıkış bağlantı noktası
DİJİTAL ÇIKIŞ (OPTİK) bağlantı noktası

 

*1 Oyun programının yanı sıra oyun sayısı da bölgeden bölgeye değişiklik gösterir.

*2 Sabit disk sürücüsü, kullanıcılara yönelik alanı ve sistem için ayrılan alanı içermekte olup kullanıcıların kullanımı için serbest alan bu belgede bildirilen toplam alandan daha azdır.

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Pubg Lite Çıktı!

Herkese Pubg Lite! PUBG LITE resmi olarak Türkiye’ye iniş yaptı Her modern bilgisayarda ücretsiz oynanabilen …

Bir cevap yazın