Giriş / Mobil / XcodeGhost Apple Market İçin Tehdit Oluşturdu

XcodeGhost Apple Market İçin Tehdit Oluşturdu

Virüs Bulaştıran XcodeGhost Apple Market Adına Tehdit Oluşturdu

iOS’un virüs yemediğinden bahsedenleriniz artık susmalılar. iTunes Apple market üzerinde yüzlerce kötü amaçlı yazılım tespit edildi.

XcodeGhost Apple Market

Wechat ve CamCard gibi başlıklarda dahil olmak üzere birçok uygulama “XcodeGhost” olarak adlandırılan bir enfeksiyona maruz kalmıştır. XcodeGhost iOS içinde yol alarak iOS ve OS X uygulamaları oluşturmak için yazılım geliştirme aracında yaydığı virüs ile sürüm atamaları yapan uygulamalar bu virüse bulaşırlar. Bu kötü niyetli uygulama Çinli Dosyal paylaşım hizmeti Baidu üzerinden dağıtalan iOS uygulamalarını derlemek için kullanılan bir sistemdir.

apple-market

300 den fazla uygulama bu enfeksiyonu kaparak iOS tarihinin en büyük güvenlik ihlalini yapmış olan virüsün Apple sözcüsü Christine Monaghan tarafından yapılan açıklama ile temizlendiği bilgisi verildi.

Apple bu güne kadar tam olarak ne kadar uygulamayı kaldırdığını bildirmedi ama açıklanmayan raporlara göre XcodeGhost 500 milyondan fazla kullanıcıya bu virüsü enfekte etti.

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Serisinin En Güçlüsü: Note10

Yüksek performanslı yeni Galaxy Note10 serisi ile yaratıcılığınızı ortaya çıkarın! Samsung, akıllı teknolojiler ve benzersiz …

Bir cevap yazın