Giriş / Bilgisayar / XBox Oyunları Windows 10 ile çalışacak.
XBox

XBox Oyunları Windows 10 ile çalışacak.

Windows 10 Xbox Müjdesini Oyunseverlere Duyurdu.

XBox Başkanı Phil Spencer Windows ve Oyun konsolunun arasındaki uyumun her geçen gün daha da arttığına değindi.

XBox

Windows 10‘a konsolun uygulaması önceden yüklenmiş olarak gelecek. Böylece Windows üzerinden konsolun mağazasına’a bağlanarak arkadaş listesi oyun paylaşımı ve çevrimiçi listelere ulaşmak yazılı yada sesli mesaj göndermek ilk etapta mümkün olabilecek.

XBox mağazasına Windows 10 üzerinden bağlanıp oyunları listeleyip indirebileceksiniz ve bilgisayarınız size XBox deneyiminden fazlasını yaşatacak. Oyun sahnelerindeki anları Windows  Tuşu + G ile 30 ar saniyelik görüntüler kaydedebilecek, online çoklu oyuncu sistemi ile arkadaşlarınıza davet atabileceksiniz.

DirectX 12 sözü veren Windows, XBox oyunlarını bu şekilde akıcı kılmayı planlıyor. Ayrıca yeni özellikler eklenecek bu ikilinin uyumundaki artışlarla birlikte XBox üzerinden excel,word vb.. Windows uygulamalarını çalıştırmanız mümkün olacak.

Windows’un Holografik Projesi ile birleştirilince de ortaya muhteşem görsellikte oyun seyri çıkacak gibi görünüyor.

Akıllarda oyunlarının Windows üzerinden oynanabilir olması Microsoft’un gözbebeği oyun konsolunu gözden çıkarmış olabileceğini de düşündürdü.

Siz Oyun Konsolunu’mu tercih ederdiniz ?

Yoksa Oyun konsoluna dönebilen Windows 10  yeterli olur mu ?

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Üst Düzey Oyun Ekosistemi Tanıtıldı!

Dell ve Alienware En Üst Düzey Oyun Ekosistemi Duyuruldu Dünyanın ilk 55 inç OLED oyun …

Bir cevap yazın