Giriş / Mobil / Windows Phone Öldü

Windows Phone Öldü

Microsoft Windows Phone Artık Olmayacak !

Microsoft Windows 10’lu Akıllı Telefon piyasasını Android’e bırakmaya hazırlanıyor. Çarşamba günü yapılan toplantıda milyon dolarlık kayıplar ve zararın faturası işletim sistemine dayatılmış oldu.

Microsoft bu durumda artık Android işletim sistemli cihazlar kullanma yönüne gidecektir. Microsoft’un Windows Phone ile pazardaki payının %1’in altında olduğu vurgusu ile zararın aslında ne kadar büyük olduğu da ortada. Bu başarısızlığın altında yatan bir diğer nedense, Android ve iOS’un market uygulamalarında hem çeşitli hemde başarılı oluşu.

Windows Phone cihazların Microsoft tarafından iyi analiz edilemeyen uygulamalarla çöplüğe dönen marketi koca bir işletim sistemini diğerlerinin oldukça gerisinde bırakmıştır. Bunun dışında Android’in  geliştiricilere tüm destekle sunulması, iOS ekibinin başarılı hamleleri telefon piyasasında Microsoft’u silebilecek kadar güçlü.

Bizce de bu bir çekilme değil akıllı bir hamledir. Android çatısında toplanacak olan Microsoft modellerinin pazardaki açığı zamanla kapatacağını düşünmekteyiz.

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Serisinin En Güçlüsü: Note10

Yüksek performanslı yeni Galaxy Note10 serisi ile yaratıcılığınızı ortaya çıkarın! Samsung, akıllı teknolojiler ve benzersiz …

Bir cevap yazın