Giriş / Programlar / Windows10’a Sıçradı.

Windows10’a Sıçradı.

Kullanıcılarını adeta ters köşe yatıran Windows 10, Windows 9 u atladı.

windows10

Windows,  küstürdüğü kullanıcılarını kazanmak niyetinde olacak ki, windows 10 ile standartta gelen bir başlat menüsüne kavuşmuş görünüyor.

Dokunmatik menülerden de taviz vermeyen Windows bu seri de ise metro arayüz’ü başlat menüsüne iğnelemiş.Tabi tam ekran bir metro arayüz kullanmaktan da vazgeçmiş görülüyorlar.Windows 10 un görsellerinden de anlaşıldığı gibi, pencereler daha sade gölgesiz görünüyor.Buna karşılık daha canlı renkler kullandığı farkediliyor.

windows-onizleme


 Windows’un çıkış tarihi hakkında henüz bir açıklama yapmayan microsoft’un win 8 kullanıcılarına windows 10 yükseltmesini ücretsiz sunulacağı konusunda haberlerin arttığı da ortada.

Kullanıcıların Windows 8 ile Windows 7 arasındaki ezici taraftarlık muhabbetinden sıkıldığı gözüken Microsoft’un Windows 10 hamlesi kullanıcılarını memnun edecek mi bilinmez ama Windows 10 ile yeni nesil sistemlerin daha çok nefes alacağını umuyoruz.

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Paint İle Bir Devir Kapanıyor!

Paint Devri Kapanıyor Şimdi Nolacak ? Windows’un çizim editörü artık elveda diyor. BBC’nin haberine göre …

Bir cevap yazın