Giriş / Yazılım / Windows 10 Sonbahar Güncellemesi Neler İçeriyor

Windows 10 Sonbahar Güncellemesi Neler İçeriyor

 Microsoft Windows 10 Sonbahar Güncellemesi Sunulacak

windows-10-kasim-guncellemesi

   Windows 10’un sorunlarla başlayan ve hala devam eden yapısına imdat niteliğinde bir sonbahar güncellemesi ile son vereceği düşünülüyor.

Bu güncelleme bundan önce alınan güncellemelere göre en büyüğü olacak. Güncelleme içerisinde onarım ve bazı ayar değişiklikleri bulunurken, windows 7,8 ve 8.1 sürümlerini daha önce kullananlar geliştirilmiş aktivasyon sayesinde eski ürün anahtarı ile Windows 10’u aktif edebilecekler.

Windows-10

Bu sürüm 1511 versiyonu ile gelecek ve  bu sürüm versiyonu bize 1511 Kasım 2015’i işaret ediyor.

Windows 10 Sonbahar Güncellemesi Daha Neler Sunuyor ?

Boş alan sıkıntısı yaşayacağınızı düşünmüyoruz, çünkü artık en düşük 500 GB ile sunulan harddisklerimiz var. Oldu ki oyun ya da filmlerle doldurmuş olduğunuz harddisk sonrası sıkıntınızı giderecek güncelleme ile harici disk ya da SD karta farklı bir disk bölümü yükleyebileceksiniz. Bunun için Ayarlar > Sistem > Depolama diye devam etmeniz yeterli.

Windows-10-guncelleme

Windows 10 Phone’dan Windows 10’a taşınan cihazımı bul hizmeti sayesinde cihazınızı GPS yani konum hizmeti yoluyla bulabilirsiniz Bunu yapmanız için Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Cihazımı Bul diyerek devam edebilirsiniz.

Başlat menüsü  512 canlı kutucuktan 2048 canlı kutucuğa destek ile yükseltiliyor. Ayrıca başlat menüsünün rek düzenini etkileyen bir güncelleme sunuluyor.

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Windows 10 Insider 15048 Yapı Güncellemesi Geldi!

Windows 10 Insider 15048 Sürümü ile Neler Geldi? Geliştirici sürümü olarak lanse edilen Windows 10 …

Bir cevap yazın