Giriş / Yazılım / Windows 10 Harddiskleri Rahatlatacak!

Windows 10 Harddiskleri Rahatlatacak!

Windows 10 Harddiskleri Rahatlatacak!

Windows 10 ile artık birçok kolaylık bizlere sunuldu. En net hatırlanan durumun kendi açımdan en az ayda bir format atmak olayının tarihe karışmasıydı.

Windows 10 beklentileri gün geçtikçe fazlasıyla verdi ve vermeye de devam ediyor. Şimdi ise Windows 10 yapı 15014‘ e entegre edilen özellik sayesinde, işletim sistemi ile harddisk birbirinle haberleşip gereksiz dosyaları disk alanı azaldıkça otomatik olarak silebilecek.

Disk temizleme aracı elbette hep vardı fakat Windows 10 Creators Update ile yalnızca sürücülerinde yeterli alan olmayanlarda bu yeni özellik devreye girecek.

Özellik varsayılan olarak kapalı geliyor fakat gereksiz dosyaların otomatik olarak kaldırılmasını istiyorsanız “Ayarlara” geçerek “Storage sense” özelliğini açıp kapatabilirsiniz. Daha sonrası da “Şimdi Temizle” düğmesine tıklayarak herhangi bir anda manuel olarak disk alanını boşaltabilirsiniz.

Bu iyileştirme önümüzdeki birkaç ay içerisinde tüm Windows 10 kullanıcılarına sunulacak.

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Windows 10 Insider 15048 Yapı Güncellemesi Geldi!

Windows 10 Insider 15048 Sürümü ile Neler Geldi? Geliştirici sürümü olarak lanse edilen Windows 10 …

Bir cevap yazın