Giriş / İnternet / Whatsapp Sahte Reklam Uyarısı Yaptı

Whatsapp Sahte Reklam Uyarısı Yaptı

Kullanıcılar Dikkat Whatsapp Sahte Reklam Uyarısı Yaptı

Whatsapp Sahte Reklam

Whatsapptaki kişileri hedef alan hacker grupları tanınmış markalar üzerinden size indirim ve hediye çeki vaat eden bir mesaj atıyorlar. Sistem bundan sonra siz o hediye kuponuna erişmek için verilen linke tıkladığınızda başlamış oluyor.

Sahte bir siteye yönlendiren site sizden faydalanabilmek için kullanıcı adı, e-posta adresi ve cep telefonuyla beraber adres gibi kişisel bilgileri toplamış oluyor. Finansal kayıplar yaşayabileceğiniz ayrıntıları verdikten sonra siz indirim kuponuna sahip olamadığınızda bir tuzağın içinde olduğunuzu fark ediyorsunuz.

Whatsapp üzerinden atılan sahte bir starbucks reklam virüsü
Whatsapp üzerinden atılan sahte bir starbucks reklam virüsü

Hızla yayılan Whatsapp sahte reklam virüsü için Whatsapp’ta sessiz kalmayarak bir açıklama yayınladı. Kullanıcılarına toplu mesaj ile resmi bülten, reklam ya da güncelleme yollamadıklarını bildirdi. Konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Bu tür virüslerden korunmak için yapmanız gereken tek şey  cazip gördüğünüz alışveriş fırsatlarının hangi firmalar ve markalar sunmuşsa resmi sitelerinden giriş yaparak bakmanızdır. Bu tür

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Youtube Masal Dönemi Başladı!

Youtube Masal ile Artık Uyumadan Önce İnterneti Uyumak İçin Kullanacak Çocuklar     Türkiye’nin uyku …

Bir cevap yazın