Giriş / Mobil / Whatsapp Mavi Tik ile Tiklenmemek…
Whatsapp Mavi tik ile gelen yenilikler

Whatsapp Mavi Tik ile Tiklenmemek…

Whatsapp’ın yuva bozan güncellemesi,  Whatsapp Mavi Tik ile Tiklenmemek

Sosyal paylaşım ağlarının genel yapılarından kolay kolay uzaklaşamayan tasarımlarına ve işlevlerine hep alıştık.

Buna benzer diğer sosyal ağlarında  almış oldukları yenilikler gerek yazılım gerekse de tasarım olarak çok düşünülerek  alınan kararlar olduğuna saygılıyız fakat whatsapp’in dünkü güncelleme ile yapmış olduğu mavi tik devri bir çoğunuzun canını da sıkacak cinsten görülüyor.

Nedir bu whatsapp mavi tik ?

Daha önceleri whatsapp’ta gri tonda bulunan 2 tik vardı.Bunlarden tek tik iletinin gönderildiğini, ikinci tik ise iletinin karşı tarafa ulaştığı anlamına gelmekteydi.Whatsapp Mavi Tik‘ devri ile okundu bilgisini de kullanıcılara paylaşmış oldu.Okundu bilgisi eskiden messenger ve benzeri uygulamalarda da mevcut ya da modifiye edilen eklentilerle oluşturulan bir sistemdi.O zamanki internet magazinciliği bu durumu bu denli medyaya taşımazken whatsapp Mavi Tik ile “reklamın iyisi kötüsü olmaz” lafını yeniden dedirtti.

Whatsapp Mavi Tik  ile artık okuduğunuz ama yanıtlamak istemediğiniz Whatsapp iletileriniz olamayacak ya da okuduğunuz halde yanıtlamadığınız  iletilerin suçlusu siz olacaksınız.
Bu ufak ama etkili durum ile belki ayrılanlar, ayrılık noktasına gelenler ve ilişkilerde olumsuz sonuçlar, Whatsapp kullancılarını bekleyen tehlikeler arasında yer alıyor.
Sosyal ağlarla gelen tehlikeler sırf bunlarla  da sınırlı değil. Tek bir mail adresinizle artık secerenizi otomatik tanımlayan sistemlerden, bulunduğunuz konumlara ve habersiz etiketlemelere kadar birçok tehlike bu durumlardan rahatsız olacaklar için  varlar.

Whatsapp Mavi Tik ile yaşananlar

Whatsapp’taki Mavi Tik’i nasıl pasif eder engelleriz  ?

Yurdum insanı bunun  içinde kafa yoracaktır eminiz fakat bunun birden fazla yolu yok .Tek yol ise Telefonunuzun internet bağlantısını kesmek olacaktır.

Bunun için ya uçak moduna alıp öyle mesajı okuyacaksınız, ya da internet bağlantısını komple kesip o şekilde okuyup o ekranı kapadığınızda karşı tarafa okundu işareti olan Mavi Tik gitmeyecektir.

Whatsapp  Mavi Tik ile diyebileceklerimiz bu kadar..

He bu arada 1 yıldan sonra ücretli olacağı bir yılan hikayesi olan Whatsapp’ın bu durumu artık netliğe kavuşturması da dileğimiz…

Whatsapp’ı olmayan kaldı mı bilmiyoruz ama varsa buradan erişebilirsiniz

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Serisinin En Güçlüsü: Note10

Yüksek performanslı yeni Galaxy Note10 serisi ile yaratıcılığınızı ortaya çıkarın! Samsung, akıllı teknolojiler ve benzersiz …

3 Yorumlar

  1. Ayarlar gizlilik ayarlarından kapatıyor okundu bilgisi..

Bir cevap yazın