Giriş / Sosyal Medya / Ücretsiz Wi-Fi istasyonları
Ücretsiz Wi-Fi istasyonları

Ücretsiz Wi-Fi istasyonları

Ücretsiz Wi-Fi istasyonları ile  7/24 Gigabit hızı…

New York City Belediye’sinin almış olduğu bir kararla tüm ankesörlü telefon kulübeleri Wi- Fi istasyonlarına çevrilecek.

Ücretsiz Wi-Fi istasyonları

LinkNYC adı verilen bu şehir planlaması ile halk ücretsiz internetten yararlanmanın dışında, ücretsiz telefonla arama yapabilecek, telefonunu şarj edebilecek. Bu ücretsiz Wi- Fi istasyonlarında bulunan dokunmatik ekranlar sayesinde şehir hakkında geniş bir bilgiye de ulaşabilecek.

Örneğin hemşerim Zeytinburnu’na nasıl giderim demek zorunda kalmayacak bizler gibi:) Tabi bu hizmetleri sunan belediye ne yazık ki bizim belediyemiz değil NYC belediyesi.

LinkNYC ile yenilenen jetonlu telefon kulübelerin yerini alacak olan ücretsiz Wi-Fi istasyonları’nın kurulmasından memnun.  NYC belediye başkanı, birçok şehir savunucusu ve yenilikçilerden övgü dolu sözler aldı.

Ücretsiz Wi-Fi istasyonları’nın masraflarını reklam gelirlerinden karşılayan LinkNYC, şehir içinde bulunan panolardan elde edilen yıllık 500 milyon dolarlık bütçeden harcayacak.

Ücretsiz Wi-Fi istasyonları

Halka açık Wi-Fi noktalarından 20 kat daha hızlı olacağını söyleyen firma yetkilileri LinkNYC ile gigabit hızlara erişilebileceğini duyurdu. 1 saatlik HD bir filmi 15 dakika’da indirebilecek olmak ve bunu Ücretsiz Wi-Fi istasyonları ile deneyebilmek.Yaklaşık 10 bin adet Ücretsiz Wi-Fi istasyonu ile bir hayale yolculuk gibi..

Oyum size NYC belediye başkanı 🙂
Türkiye olarak  dünya’nın en pahalı internetini en yavaş bağlantı hızlarıyla ödediğimiz bu coğrafya için bu haber gerçekten hayal gibi duruyor. Umarım böyle güzel atılımlar ülkemizde de olur

 

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Youtube Masal Dönemi Başladı!

Youtube Masal ile Artık Uyumadan Önce İnterneti Uyumak İçin Kullanacak Çocuklar     Türkiye’nin uyku …

Bir cevap yazın