Giriş / Mobil Uygulama / Uber Türkiye’de Yasaklandı!

Uber Türkiye’de Yasaklandı!

Ulaştırma Uygulaması Uber Türkiye’de Yasaklandı!

Uber Türkiye: Dünyanın birçok ülkesinde kullanılan ve insanların taksi ihtiyaçlarını karşılamak üzere oluşturulmuş olan Uber uygulaması Türkiye’de yasaklandı.

Yasağın aslında İstanbul’da oldukça sık bir şekilde kullanılması ve kullanıcı sayısının artması olarak bildirildi.

Peki neden kullanıcı sayısı artan uygulamaya yasak geldi ?

Durumun dışında kalan taksicilerin şikayetleri doğrultusunda  Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından alınan karar sayesinde yasaklama gerçekleşti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde konu ile ilgili olarak; Uber gibi bir uygulamanın Türkiye’de mevcut kurallara uymadığı ve bu sistemin kullanılması halinde korsan taksiler için uygulanan yaptırımların uygulanacağı belirtildi.

Bu sistem ile devam edenler için sürücülere ilk seferde 2532 TL ikinci seferde ise 4022 TL ceza kesilecek. Ayrıca araçlar 60 gün ile trafikten men edilecek.

Şaşırtan ceza ise sadece şöförleri değil kullanıcıları da kapsadı. Uber sistemi kullandığı tespit edilen yolculara ise 281 tl ceza verileceği oldukça ilginç bir karar oldu.

Bu güne kadar telefonunuza yüklediğiniz bir uygulama yüzünden para cezası ödemişmiydiniz ?

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

İstediğiniz Dile Anlık Çeviri Uygulaması Geliştirildi

İstediğiniz Dile Anlık Çeviri Anlık Uygulaması Mitsubishi’den Mitsubishi Electric Sosyal Medya İçin Canlı Video Kayıtlarında …

Bir cevap yazın