Giriş / İnternet / Twitter’a güncelleme geldi

Twitter’a güncelleme geldi

Favlamak gitti Beğenmek Geldi !

Twitter

Herkesin severek kullandığı aynı zamanda mikro blog sitesi olarak bilinen sosyal paylaşım sitesi Twitter’a güncelleme geldi. Kalıcı CEO olarak Jack Dorsey’in seçilmesinden sonra Twitter durdurak bilmeden yeniliklere ve kendini geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yeni güncelleme yapan twitter bu sefer herkesin Twitterla ilk tanıştığı dönemde akılları karıştıran sorunu çözdü. Favorilerime ekle butonu ilk kez Twitter kullanan kullanıcıların sorunu olmuştu. Çünkü buton kullanıcılar tarafından bir anlam kazanamamış ve akıllarda bir sürü soru işareti bırakmıştı. İşte o soru işaretlerinden birkaçı : beğendiğimde mi tıklamalıyım yoksa komik bulduğumda mı veya öylece favorilerim bölümünde kalsın belki sonra bakarım diye mi. Kimse butonun isminden dolayı işlevini anlayamıyor ve kullanımının zor olduğunu düşünüyordu. Kullanıcılar bu sorunu Twitter ‘ın çözmesini beklememiş ve daha sonra her şeyi “favlar” olmuştu. Artık “favlamak”  terim de tarih oldu çünkü yeni güncelleme sayesinde buton sorunu ortadan kalktı ve Twitter “Favori” butonu yerine “Beğenme” butonu koydu. Facebooktan alışkın olduğumuz “Beğenme” butonu Twitter’da da karşımıza çıktı.

İyi ama bu buton Twitter‘da nasıl çalışır;

Bu buton timeline’nınızda ya da herhangi bir kullanıcının sayfasında okuduğunuz tweetin hemen altında kalp şeklinde ve gri renkte yer almakta ancak siz “beğenme” butonuna bastığınız anda kalp hem kırmızı rengini alıyor hemde büyüyerek heyecanlı bir patlama efekti veriyor.Bu efektin ve kalbin Twitter için anlamı ise şöyle; Tereddütsüz Ne Hissettiğini Göster ! (evet,tebrikler,komik,tapılası,muhteşem vs.)
Sosyal medya devinin açıklamasına göre butonun kullanım kolaylığı kullanıcıları memnun etti. Yeni güncellemesini iki gün önce resmi sayfasından da bir video aracılığı ile duyuran Twitter, geri dönütlerden de oldukça memnun. İşte o video :

Hakkında Onur Karaahmetoğlu

Bilgi güvenliği ve kurumsal uygulamalar konusunda uzman olan yazar, donanım notu için bilgilerini paylaşıyor. Çeşitli konferans ve seminerlerde bilgi güvenliği, penetrasyon konusunda konuşmalar ve uygulamalı eğitimler veren yazarımız, konuşmayı ve halk oyunlarını çok seviyor.

İlginizi Çekebilir

Youtube Masal Dönemi Başladı!

Youtube Masal ile Artık Uyumadan Önce İnterneti Uyumak İçin Kullanacak Çocuklar     Türkiye’nin uyku …

Bir cevap yazın