Giriş / Mobil / Tizen İşletim Sistemi Hangi Rakibi Solladı

Tizen İşletim Sistemi Hangi Rakibi Solladı

Samsung’un Tizen İşletim Sistemi Hangi İşletim Sistemini Geride Bıraktı ?

Tizen-isletim-Sistemi

   Samsung’un Android işletim sisteminden yediği ekmek sayesinde Mobil dünyasında birincilik koltuğuna oturmakta. Fakat kendini sağlama almak isteyen Samsung’un alternatif olarak geliştirdiği Tizen İşletim Sistemi yavaş yavaş başarı basamaklarını tırmanmaya başladı bile.

Tizen bu yılın üçüncü çeyreğine göre, Blackberry’yi geride bırakarak dördüncü basamağa çıkıyor. İlk üç’ü soruyorsanız, Android, iOS, Windows Phone  🙂

tizen

Platformun büyümesinden Samsung’un marka değeri de önem kazanıyor. Önümüzdeki yıllar ne gösterecek bilinmez ama Samsung’un Tizen işletim sistemini geliştirmeye devam edeceğini biliyoruz.

Bir reklam kampanyası ile sunulan yeni bir telefonun ilginç özelliklerini içeren ve bunu Tizen işletim sistemiyle yapan bir gücü olduğunu insanlara anlatmak Samsung için zor olamayacaktır. Samsung isterse bir anda Tizen’i popüler noktalara getirebilir fakat henüz geliştirilmesi gereken noktalar var ki ağırdan alınıyor.

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Serisinin En Güçlüsü: Note10

Yüksek performanslı yeni Galaxy Note10 serisi ile yaratıcılığınızı ortaya çıkarın! Samsung, akıllı teknolojiler ve benzersiz …

Bir cevap yazın