Giriş / Mobil / Telefon Güncellemeleri Bir Tuzak mı ?

Telefon Güncellemeleri Bir Tuzak mı ?

Telefon Güncellemeleri Sistemleri Daha da Yavaşlatıyor mu ?

Akıllı telefon alırken Arayüz güncellemeleri ile birlikte işletim sistemi güncellemeleri her zaman önem teşkil eder.

Markalara göre bu güncelleme politikaları farklıdır. Beta sürümden alınan değerlendirmeler sonucu global sürüm kullanıcılarına gönderilen yükseltmeler mevcut cihazımız için performans iyileştirmeleri içerir. Güncelleme sonrası kullanıcıların bir kısmı memnun olurken, aynı orada bir kısımda memnuniyetsizdir.

Güncelleme sonrası yaşanan sorunlar;

  • Yavaşlama
  • Pilin çabuk bitmesi
  • Donma ve Kasma sorunları

Güncelleme sonrası hızlanan sistemlerin daha fazla enerji tüketmesi  bataryanın daha cabuk enerji kaybetmesine yol açacaktır. Güncelleme sonrası eski telefon modellerinin, güncellemeyi alması ile hıza karşılık veremeyen donanım kasma, donma ve yavaşlama gibi bazı sistemsel hataları da bir araya getirmektedir.

Güncelleme verilen telefonların ömrü azaltılmak mı isteniyor ?

Bazı kitleler, güncelleme sonrası yaşadıkları sorunlardan dolayı memnuniyetsizliğini bildirirken, güncellemeyi geri çekmeye çalışmaktadırlar. Mevcut güncelleme takvimini durdurup ilk günkü haliyle kullanan bir kullanıcı kitlesi de mevcuttur.

Sizce yazılımsal güncellemeler telefonunuzun ömrünü azaltıp bir yenisine ihtiyac duymanızı sağlayacak bir oyun mu ? Yoksa bu düşünceler asılsız bir senaryo mu ?

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Serisinin En Güçlüsü: Note10

Yüksek performanslı yeni Galaxy Note10 serisi ile yaratıcılığınızı ortaya çıkarın! Samsung, akıllı teknolojiler ve benzersiz …

Bir cevap yazın