Giriş / İnternet / Spartan Tarayıcı Windows 10 için Asistanlık Yapacak.
Spartan

Spartan Tarayıcı Windows 10 için Asistanlık Yapacak.

Microsoft’un “Spartan” adındaki tarayıcısı bazı kaynaklarca sızdırıldı.

Yeni tarayıcı Windows 10 platformunun bir parçası olacak ve Cortana entegrasyonu ile dijital mürekkep desteği sunan tarayıcı size birçok konuda asistanlık edecek.

Spartan kod adlı Microsoft‘un yeni tarayıcısı  Trident render motoru ve Internet Explorer parçası olarak Chakra JavaScript motorunu kullanacak.

Bu yeni bir Internet Explorer sürümü demek doğru olmaz. Aksine Internet Explorer’i destekleyeci olarak görülüyor.

spartan-tarayici

Spartan Microsoft’un Cortana kişisel dijital asistan teknolojisini entegre ettiğini iddia etti. Bunu doğrulayan birçok teknoloji sitesi de mevcut. Microsoft ile, bu tarayıcıyı, telefonlarda, tabletlerde de görmek mümkün olacak.

Dijital mürekkep desteğinden anladığımız kadarıyla, Tarayıcı üzerinde herhangi bir web sitesindeyken notlar alıp ekran üzerinde çizim yapabileceğimiz anlamına geliyor. Açıklamalarda bulunduğumuz web sayfalarını OneDrive gibi depolama alanlarında saklamamızın mümkün olduğu da söylentiler arasında.

Dijital Mürekkep uygulaması için dokunmatik bir ekrana sahip olmanız gerektiğini belirtmek gerekiyor. Tarayıcı ile ilgili haberlerin doğruluğunu 21 Ocakta Windows 10’un önizlemesi ile ilgili lansmanda açıklanacağını düşünüyoruz.

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Youtube Masal Dönemi Başladı!

Youtube Masal ile Artık Uyumadan Önce İnterneti Uyumak İçin Kullanacak Çocuklar     Türkiye’nin uyku …

Bir cevap yazın