Giriş / Mobil / Sony Xperia M4 AQUA incelemesi

Sony Xperia M4 AQUA incelemesi

Sony Xperia M4 Aqua ile Orta Sınıfa Dalmak

Dünya mobil kongresinin gözde markalarından Sony orta segment bir telefon olan Xperia M4 AQUA’yı duyurdu.

Xperia M4 AQUA

Xperia Z4 tabletin yanında gayet mütevazi kalan akıllı telefonun şaşırtan bir tasarımı bulunuyor. Metalik çerçevesi alüminyum güç düğmesi aslına bakarsanız metal süsü verilmiş bir plastik. Sony bütçe dostu olarak çıkaracağı bu modeli bir şekilde kaliteden ödün vererek tasarlamış gibi.

Xperia M4 AQUA oldukça ince bir telefon ve sadece 7.3mm kalınlığında 5-inç 1280 x 720 piksel çözünürlük bize göre hayal kırıklığı yaşattı. Bunun dışında 64 bit sekiz çekirdekli işlemcisi 1.5GHz hızında ve Snapdragon 615 ile desteklenmiş. Sony Xperia M4 AQUA’nın Android 5.0 ile gelen işletim sistemi ve sony arabirimi ile oluşturulmuş animasyon geçişleri gayet hoş. 2.400mAh pili bulunan akıllı telefonun  13 megapiksel arka ve 5 megapiksel öne bakan özçekim modları için geliştirilmiş geniş açılı bir objektifi bulunuyor.

Xperia-M4-AQUA-1

2GB RAM ile stabil bir hız sağlanmış durumda olan Xperia M4 AQUA’nın su geçirmez bir gövdeye sahip olduğunu rahatlıkla belirtebiliriz. 16GB Depolama alanına sahip olan modelin yükseltmelerle 32GB ye kadar microSD kart genişletmesi bulunuyor.

Sonuç olarak bütçe dostu düşünülen bu orta segment akıllı telefonun 335 dolar gibi makul bir fiyattan satışa çıkması bekleniyor. Daha fazla ayrıntı istiyorsanız resmi sitesinden buradan ulaşabilirsiniz.

 

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Serisinin En Güçlüsü: Note10

Yüksek performanslı yeni Galaxy Note10 serisi ile yaratıcılığınızı ortaya çıkarın! Samsung, akıllı teknolojiler ve benzersiz …

Bir cevap yazın