Giriş / Teknoloji / Fotoğraf Makinesi / Sony Full Frame Lens Serisini Genişletti!

Sony Full Frame Lens Serisini Genişletti!

Yeni Sony Full Frame Lens Serisi ve Özelliklerini Duyurdu!

Sony full frame lens yelpazesini geniş açı ile orta telefoto aralığını içine alan yeni kompakt, hafif FE 24-105mm F4 G OSS Standard Zoom ile genişletiyor

Yeni E Mount FE 24-105mm F4 G OSS Standard Zoom, kompakt tasarım ile ciddi bir fotoğraf ve video performansı Sunuyor

Sony, genişleyen full frame E mount lens yelpazesinin en son üyesi, FE 24-105mm F4 G OSS Standard Zoom’un (model SEL24105G) çıkışını duyurdu.

Yaygın olarak kullanılan 24 ila 105mm odak uzaklığı aralığını kapsayan yeni full frame lens, sınıfındaki en hafif tasarım ile olağanüstü G Lens™ görüntüleme performansı sunarak, çok yönlülüğü ve kullanılabilirliği en üst düzeye çıkarıyor. Dolayısıyla FE 24-105mm F4 G OSS; aralarında manzaralar, portreler, düğünler ve daha fazlası da için çok yönlü çekim amaçlı kullanılabiliyor. Bu lens aynı zamanda hızlı, hassas ve sessiz otomatik odaklama yeteneklerine sahip olmasıyla da, Sony’nin kapsamlı E mount fotoğraf makineleri yelpazesini ideal şekilde tamamlıyor.

Yüksek Optik Performans ve Olağanüstü Çözünürlük

Sony’nin yeni FE 24-105mm F4 G OSS lensi, bir yandan tüm zoom aralığı boyunca köşeden köşeye mükemmel netlik sağlarken diğer yandan da tüm odak uzaklıklarında harika şekilde oluşturulan ‘bokeh’ veya arka plan bulanıklaştırma üretiyor.

Bu yüksek görüntü kalitesi, ikisi yüksek hassasiyetli AA (gelişmiş asferik) mercek olmak üzere, dört asferik lens elemanına sahip gelişmiş optik tasarım sayesinde mümkün hale geliyor. Aynı zamanda, renk sapmasını minimize etmek ve en üst düzeyde çözünürlüğün yakalanmasını sağlamak üzere bahsi geçen asferik lens elemanları ile birlikte çalışan stratejik olarak konumlandırılmış üç ED (Ekstra Düşük Dağıtma) cam eleman da bulunuyor.

Parlama ve gölgelenmeyi minimize etmek üzere Sony’nin orijinal Nano AR kaplamasına sahip olan lens, tüm Sony G serisinde tutarlı şekilde bulunan yüksek kaliteli bokeh efektini güvence altına almak üzere dairesel diyafram açıklığından yararlanıyor.

Kompakt, Hafif Tasarım ve Çekim Esnekliği

Yeni FE 24-105mm F4 G OSS lens, yaklaşık 663 gramlık ağırlığı ile sınıfının en hafif lensi olma özelliğini taşıyori. Sony’nin kompakt E mount gövdelerinden biri ile bir araya geldiğinde, fotoğrafçı ve videograflara çekim esnekliklerini ciddi ölçüde artıran, çok daha mobil ve yönetilebilir bir fotoğraf makinesi sistemi sunuyor.

Kompakt tasarım ve çok yönlü 24-105mm odak uzaklığına ek olarak, yeni lensteki 38,1 cm’lik minimum odak uzaklığı, yakın çekimlerde etkileyici detayları mümkün kılıyor. Aynı zamanda, elde yapılan çekimler sırasında, bulanıklığın olmadığı, net fotoğraflar elde etmeyi kolaylaştıran dahili optik görüntü sabitleme özelliğine de sahip.

Son Derece Gelişmiş ve Doğru Otomatik Odaklama

Hızlı hareket eden nesnelere yetişebilmek için, yeni standart zoom lenste, lensin odak gruplarının yüksek doğruluk ve çok az ses ile hızla konumlandırılmasını sağlayan bir DDSSM (Doğrudan Sürücülü SSM) sistemi de bulunuyor. Tüm odak uzaklıklarında sabit F4 diyafram aralığı ile bir araya gelen bu gelişmiş sistem, SEL24105G’yi hem fotoğraf hem de video çekimleri için mükemmel bir seçenek yapıyor.

Yeni standart zoom lensin sahip olduğu kişiselleştirilebilir odak sabitleme butonu, toz ve neme dayanıklı tasarımı ile toz, su, yağ ve diğer kirleticilerin minimize edilmesini sağlayan flor kaplama da, lensin çok yönlülüğüne katkıda bulunuyor.

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Kış Fotoğrafçılığı için Yapmanız Gerekenler

Kış Fotoğrafçılığı’na Yeni Başlayanlar İçin 5 Tavsiye Kış tatili denildiğinde akla ilk gelen kayak merkezleri …

Bir cevap yazın