Giriş / Oyun / ŞL Yaz Mevsimi, Dark Passage vs. CREW

ŞL Yaz Mevsimi, Dark Passage vs. CREW

League OF Legends ŞL Yaz Mevsimi 5.Hafta 1.Gün Karşılaşmaları; Dark Passage vs. CREW

ŞL Yaz Mevsimi

   Günün ilk maçı Kış Mevsiminden beri mağlubiyeti tatmamış Beşiktaş’ı yenen 4 Galibiyet, 4 Mağlubiyetli Dark Passage ve ligin yeni ekiplerinden 2 Galibiyet, 6 Mağlubiyet alan CREW.

Dark Passage’ın Rumble, Ryze ve Gragas banlarına karşılık olarak Crew takımı Kalista, Ekko (Ligde ilk kez kullanıma açıldı) ve Alistar’ı banladı.

Seçim ekranında ilk seçim hakkı Dark Passage’a aitti ve Reksai seçimi yapıldı. Cevap olarak Crew ekibinden Sivir ve Thresh seçimleri geldi.
Dark Passage 2 ve 3. seçimlerini Hecarim ve Azir’den yana kullandı. Crew ekibinin cevabı ise Sejuani ve Gnar ile oldu.
4. ve 5. son seçimlerinde Dark Passage Vayne ve Janna seçerken, Crew takımı Xerath seçimi yaptı.

Oyunda İlk kanı 12. dakikanın sonlarında CREW Marshall (Gnar), DP Elwind’i (Hecarim) CREW Euphony’nin (Sejuani) baskını sayesinde aldı.

Alt Koridorda yaşanan ilk takım savaşında Dark Passage rakibinden 2 oyuncuyu öldürdü (Hecarim>Sivir, Azir>Sejuani).

17.50’de Hecarim ilk kuleyi yıktı.

22. Dakika Ejder skoru; DP 3-0 CREW. Bu dakikalarda DP rakip ormanı ele geçirmiş, görüş üstünlüğünü sağlamıştı.
23. Dakikada DP 4. kulesini alırken CREW kule alamamıştı.
29. Dakikada DP 6. kulesini alırken CREW kule alamamıştı.

33. Dakikada çok rastlanmayan bir olay gerçekleşti. Ultisini daha önce kullanmış olan Xerath, DP oyuncularından Baron’u çalmayı başardı.
36. Dakikada DP 5. Ejder’i alırken, Crew Ejder skoru elde edemedi. Ve Ejder çevresinde gerçekleşen savaşta Dark Passagedan sadece Janna düşerken, CREW takımından Thresh, Sivir, Gnar ve Sejuani düşerek Baron güçlendirmelerinide kaybettiler.

42. Dakikada DP rahatç Baron’u aldı ve hiç bir etkisi olmamasına karşın rakibine fırsat vermemek adına 6. defa Ejder’i katletti.
43. DK DP İnhibitör açtı ve Kulelerde durum 7-1’e geldi. Aynı dakika içerisinde 2. İnhibitör’ü açan Dark Passage 44. Dakikada; 10-1 Kule üstünlüğü ve 16-4 Skor üstünlüğü ile CREW’i mağlup etmeyi başardı.

Bu sonuca göre DP 5 Galibiyet, 4 Mağlubiyet alırken CREW takımı 2 Galibiyet, 7 Mağlubiyet aldı. DP iddaasını sürdürürken, CREW Play-out potasından çıkmak için işleri biraz daha zorlaştırmış oldu… Sizde bu karşılaşmaların canlı tanığı olmak istiyorsanız buradan başlayabilirsiniz.

 2015 Kış Mevsimi Karşılaşmasından Bir Final Maçı

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Pubg Lite Çıktı!

Herkese Pubg Lite! PUBG LITE resmi olarak Türkiye’ye iniş yaptı Her modern bilgisayarda ücretsiz oynanabilen …

Bir cevap yazın