Giriş / Programlar / Skype Bulut Hizmeti Güncellendi

Skype Bulut Hizmeti Güncellendi

P2P Skype Bulut Hizmeti Güncelleme Kapsamlarını Belirtti

Microsoft’un satın aldığı Skype ile artık farklı dönemlere girildiğini görmekteyiz. Sadece arama, yazışma ve görüntülü görüşme desteklerinin dışında; konferans görüşmelere de olanak sağlayan Skype şimdilerde peer-to-peer (P2P) hizmetinde iyileştirmeleri duyurdu.

P2P teknolojisi kullanıcılar dosya paylaşımlarına, aramalara ve indirmelerine olanak tanıyan bir sistem olarak biliniyor.

skype

Buna göre bu iyileştirmeler eski işletim sistemleri için pek geçerli olmayacak. Bulut tabanlı alt yapı güncellemesinin geciken bildirim ve mesajlaşma cihazları karşısında oluşan senkronize sorunu da bu güncelleme ile çözülmüş olacak. Android ve iOS kullanıcıları için henüz bu güncellemelerin ne derece sunulacağı da belirsiz. Elbette ki Windows Phone işletim sistemini korumak ve yükseltmekle mükellef olan Microsoft’un desteği güçlü kılmak adına eski versiyonlarda bazı güncelleme hizmetlerinin durdurulmuş olması kullanıcılar arasında nasıl bir sonuç doğuracak göreceğiz.

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

google chrome bizleri dinliyor

Google Chrome Bizi Her Dakika Dinliyor

Google Chrome Bizi Dinlemekten Vazgeçecek mi? Yapılan son güncelleme ile evimizde, iş yerimizde her alanda …

Bir cevap yazın