Giriş / İnternet / Sahte Haber Savaş Açıyordu!

Sahte Haber Savaş Açıyordu!

Uluslararası Krize Bir Sahte Haber Yol Açıyordu!

Sahte haber sosyal medyanın en büyük sorunlarından biri. Yazılan iletiler ve makaleler sonucu yalan bilgilerle çöplüğe dönen bir internet ortamı hepimizin malumu.

Özellikle Facebook üzerinden birçok asılsız haber ve doğruluğu ispat edilmemiş içerikler servis edilebilmektedir. Bu haberlerin paylaşılarak milyonlara ulaşması da an meselesi olabiliyor. Son olarak “İsrail’in, eğer Suriye’ye asker yollarsa Pakistan’a nükleer silah ile saldıracağı” haberi yalanlanırken, Pakistan Milli Savunma Bakanı karşılık verebileceğini tehditkar bir üslupla açıkladı.

İsrail Savunma Bakanı devreye girerek, haberin asılsız olduğunu belirtti. Yaşanan bu olayla birlikte sahte haber’in ne kadar büyük sorunlara yol açabileceği bir dünyanın içinde bulunduğumuzu bize tekrar hatırlattı..

Facebook’un sahte haberlerle ilgili olarak yeni çıkarmayı planladığı düzenleme araçları ve yeni bildirim menülerini daha önceden de haberimizde belirtmiştik.

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Youtube Masal Dönemi Başladı!

Youtube Masal ile Artık Uyumadan Önce İnterneti Uyumak İçin Kullanacak Çocuklar     Türkiye’nin uyku …

Bir cevap yazın