Giriş / Teknoloji / Robot Yogi Yeni Türler Bulacak !

Robot Yogi Yeni Türler Bulacak !

Yeni Yaşamlar Arayacak Olan Robot Yogi Bakın İnsanlığa Ne Gibi Faydalar Sunacak

Proje National Park Service tarafından Yellowstone Gölünün derinliklerini keşfetmek için Kickstarter tarafından sunuldu.

200 bin dolarlık bir robot inşası ile gerçekleştirilen ve Ecean Exploration Küresel Vakfı (GFOE) tarafından yürütülen proje destek bekliyor. 4 Mayısta bitecek olan kampanya 100 bin dolarlık bir destek daha beklemekte.

Robot Yogi’nin Teknik Özellikleri Nelerdir ?

Yogi kendi akustiği üzerinden gezinmeye sahip 600 kiloluk bir robottur. Aynı zamanda sıcaklığı ve sıvıları analiz etmek için kullanılan birden fazla kamera ile donatılmıştır. Tasarım teknolojisinde 30 bin dolarlık HD kamera için 40 bin dolarlık robot kolu ve yüksek teknoloji barındıran 25 bin dolarlık sensörlere sahiptir. Yogiye istenirse ekstra kamera ve sensörlerde eklenebilir.

Yogi Yellowstone gölü dibine ulaştığında oradaki yaşamları inceleyecek, termal deliklerden geçerek benzersiz türleri analiz edecektir.

Bilim adamları için yeni bir umut olabilecek robotun yeni türleri keşfi kanser ve hayatı tehdit eden diğer hastalıkların tedavisi içinde bir umut barındırıyor. NASA da bulunan bilim adamlarınında dünya üzerindeki türler için yaşamın köklerini keşfetmelerinde bir anahtar olabilir.

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Temassız şarj ünitesi

Durakta Telefon Şarj Ettiniz mi ?

Otobüs Duraklarında Telefon Şarj Edebilirsiniz Bir süredir metrobüs ve otobüs hatlarında USB girişlerine dikkat etmişsinizdir. …

Bir cevap yazın