Giriş / Mobil / Lenovo A7000 Marshmallow Güncellemesi Aldı !

Lenovo A7000 Marshmallow Güncellemesi Aldı !

Android 6.0 Lenovo A7000 Marhsmallow Güncellemesi Dağıtılmaya Başlandı

Evet merakla beklenen Android Marshmallow  güncellemesi verilmeye dün başlandı. Bu güncelleme ile birlikte Lenovo A7000 üzerinde ne gibi farklılıklar oldu biraz onlara değinelim.

1.359 Mb boyutunda sunulan Android 6.0 güncellemesini indirmek için sabit bir Wi-Fi alanı seçerek indirmenizi öneririz.

lenovo android 6.0

Lenovo A7000 Marshmallow Güncellemesi ile;

 • Sistem daha hızlı ve stabil hale geldi, öyle ki uygulama geçişleri arasındaki bekleme süresinin neredeyse kalktığını farkedersiniz.
 • Bununla birlikte üst bildirim çubuğuna bazı yenilikler gelmiş durumda. Görsel yapısı değişirken, Rahatsız etmeyin adında bir kısayol gelmiş bununla istediğiniz bir süre kadar aranmıyorsunuz.
 • SD kartınızı güncelleme esnasında sistem içinde biçimlendirirseniz telefon hafızanızla birleştirilen bir hafıza mantığıyla tek parça çalıştırabilirsiniz.
 • Pil iyileştirmeleri konusunda net bir şey dememekle birlikte, hızlanan cihazın pil tüketimi de biraz hızlanmış gibi duruyor. Bunu ilerleyen zamanlarda daha net görebileceğiz.
 • Güvenlik olarak her uygulama için özel izinlerin geldiğini görüyoruz. Örneğin Skype yüklediniz ve ayrı ayrı size, görüntü izinleri, resim izinleri ve data izinlerinin açılıp açılmamasını belirtmeniz isteniyor.

 

Şimdilik görebildiklerimiz bu olmakla beraber, güncelleme öncesi yedek almanız, ve SD kart içinde bulunan bilgilerinizi de yedekleyerek sistemde kullanmanız önerilir. Güncelleme ile herhangi bir veri kaybı yaşamadık ama bu farklılık gösterebilir.

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Serisinin En Güçlüsü: Note10

Yüksek performanslı yeni Galaxy Note10 serisi ile yaratıcılığınızı ortaya çıkarın! Samsung, akıllı teknolojiler ve benzersiz …

4 Yorumlar

 1. ahmet çalışkan

  bugün lenovo a7000 serisi 6.0 sürüm güncellemesi yaptım. ekran kilidini her zaman açamıyorum. kişileri, çağrı kayıtlarını mesajları açamıyorum. kişileri yükleyemiyorum

 2. ahmet çalışkan

  eski sürüme veya yeni sürüm 6.0 tekrar nasıl yükleyebilirim

 3. Ahmet, durum ile ilgili bir sıkıntı göremedik, bazı play store uygulamalarının çalışmadığını gözlemledik. Sorun devam ediyorsa, fabrika ayarlarına dönüş yapıp sorunun devam edip etmediğini teyit edin.

Bir cevap yazın