Giriş / Mobil / iPhone’u Kilitleyen Mesaj

iPhone’u Kilitleyen Mesaj

   Yeni nesil akıllı telefon kullanıcıları dikkat! Dev teknolojinin yenilenen modelleri arasında yer alan İOS 6 işletim sistemli akıllı model telefon kullanıcılarının bu aralar yaşamakta olduğu ortak problemlerinden biri haline gelen kısa mesaj uygulaması ile akıllı telefon modelinin kilitlenmesine ve kullanılamaz hale dönüşmesine neden oluyor.

iPhone-hata

Kullanıcıların özellikle yaşadıkları ellerinde olmadan gerçekleşen bu olay kapsamında Arap harflerinin yer aldığı mesaj tek satır halinde ve ‘???????????????? ? ?h ? ? ?’ şeklinde gelerek akıllı telefon modelinin kapanmasına sebep olarak, tekrar açılıyor.

Kullanıcıları tarafından yaşanan bu sıkıntı kısa mesaj bildirimlerinde gösterilmesi esnasında oluşmakta olduğu tahmin ediliyor. Kullanıcılar tarafından yaşanan bu problem raporlar dahilinde dev üretici firma Apple, tarafından biliniyor. Firma tarafından kullanıcıların yaşamakta olduğu bu problem karşısında kalıcı bir çözüm arıyor.

iphone modeli

Yaşanmakta olan bu probleme karşın kullanıcılar kendince geçici çözümler buluyor. Yaşanılan problem karşısında kullanıcıya gelen mesajı direkt cevaplaması ile sorun çözülüyor gibi görünse de uygulama yanıt vermediği için çözüm ihtimali olmuyor. Dev teknoloji lideri Apple’ın, gerçekleştirmiş olduğu yeni nesil akıllı telefon modelleri arasında en üst segmentte yer alan iPhone modelleri kullanıcıların başına gelen bu problemin çözümü ise şu şekilde mümkün hale geliyor.

Yeni nesil akıllı telefon modeli üzerinde gerçekleşen ve kullanıcıya büyük sorun teşkil eden bu problem için sesli asistan Siri’ye SMS yazdırmaktan veya akıllı model üzerinde bulunan ‘Paylaş’ butonu üzerinden SMS göndermek çözüm önerileri arasında yer alıyor.

Hakkında Şafak Honca

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Serisinin En Güçlüsü: Note10

Yüksek performanslı yeni Galaxy Note10 serisi ile yaratıcılığınızı ortaya çıkarın! Samsung, akıllı teknolojiler ve benzersiz …

Bir cevap yazın