Giriş / Teknoloji / iPhone 6S Artık 12 Megapiksel

iPhone 6S Artık 12 Megapiksel

Kıyasıya rekabet eden teknoloji firmaları arasında yer alan Apple, modelleri üzerinde gerçekleştireceği yeniliklere son hız devam ediyor. Dev teknoloji liderleri arasında marka konumunu koruyan Apple, geliştirdiği modellerin yanı sıra yeni nesil akıllı modelleri üzerinde kullanmakta kararlı olduğu 8 megapiksel kamera çözünürlüğü yerine 12 MP kamera sensörü kullanması bekleniyor.

iPhone 6 s

Japon medyasında yer almakta olan haberlere göre dev teknoloji firması Apple, yeni çıkartacak olduğu bir sonra ki yeni nesil akıllı telefon modellerinden olan iPhone 6S üzerinde teknoloji devleri arasında yer alan Sony, tarafından üretimi gerçekleşen 12 MP kamera kullanacak olmasından bahsediliyor. Gelen haberler bununla sınırlı kalmayarak RGB tasarımı yerine Sony’nin bünyesinde olan RGBW teknolojisi yer alacak. Kullanıcılar için büyük önem taşımakta olan güçlü performans sağlayan beyaz alt piksel ’den de özellikle söz ediliyor.

apple iphone6s

Alınan raporlar kapsamında dev teknoloji markası Apple, yeni kullanacağı sensörünü iPhone 6 ve iPhone 6 Plus için planlamaktaydı fakat test aşamasının uzun yıllar sürmesi kadar kullanılacak olan kameranın kalite standartlarına ancak ulaştığını belirtiyor. Şuan modeller üzerinde yer alan 8 MP kameradan daha yüksek çözünürlükte olan bir kameraya geçmesi olumlu sonuçlar meydana getirecektir.

iphone 6s 12 mp kamera

Alınan raporlar sonucunda kayda geçen haberler arasında yeni çıkacak olan iPhone modellerinde kamerasının daha hızlı olacağı yönde olacağı bildiriliyor, fakat Apple, bu konuda ser verip sır vermediği gibi bir açıklama bulunmuyor.

Hakkında Şafak Honca

İlginizi Çekebilir

Temassız şarj ünitesi

Durakta Telefon Şarj Ettiniz mi ?

Otobüs Duraklarında Telefon Şarj Edebilirsiniz Bir süredir metrobüs ve otobüs hatlarında USB girişlerine dikkat etmişsinizdir. …

Bir cevap yazın