Giriş / Mobil / iPhone 6s Android Yapısına Bürünebilir

iPhone 6s Android Yapısına Bürünebilir

Android Üst Panel Bildirim Çubuğu iPhone 6s Serisi İçin Gelebilir

iPhone 6s

   Başlığı görünce şaşırdığınızı farkındayım. Fakat iOS işletim sistemiyle övünen bir Apple firması asla Android ile ilgili bir ortaklığa yönelmeyecektir. En azından bu uzun bir gelecek için imkansız görünüyor. Takdir etmek gerekir ki iOS yazılımın donanımla mükemmel uyumuna bir iOS cihaza sahip olmayan bile bilir. Fakat şu da bir gerçek, Android yazılımından ilham alınarak geliştirilen ya da değiştirilen yapılar iOS içinde de mevcut.

Daha önceleri Bluetooth protokolu sadece iPhone’den iPhone transfer sağlayan bize göre hata düzeltilmişti. Tasarım konusunda da bu tür değişiklikleri gördük. Android yapılı sistemlerde artan ekran boyutlarına daha fazla seyirci kalamayan Apple, iPhone yi de büyüttü.

iPhone 6s
Bildirim çubuğunun Android’in aksine aşağıdan yukarıya doğru çıktığını görmekteyiz.

Bu ön bilgiden sonra iPhone 6s Android yapısına nasıl bürünebilir konuşalım. Tasarımcı Maximilian Kiener’in işletim sistemine göre iPhone 6s ve iPhone 6s Plus için geliştirilmiş bir yapıyı videoya taşıdığını görüyoruz. Bu bir hayal değil fakat gerçekliği konusunda henüz bir fikre sahip değiliz.

Buna göre aynen Android yapısında bulunan ve sürükle bırak mantığında yeni bir panel görüyoruz. Bu panel içinde doğrudan erişimi sağlanan Uçak modu, Wi-Fi, Bluetooth, Ekran Parlaklığı gibi bildirimler var. Bunun dışında eğer müzik dinliyorsanız direk şarkıyı değiştirmek için bu paneli kullanabileceksiniz. Panel Android sistemde üstten aşağıya doğru açılırken, iOS için tam tersi durumunda. Onu altta yukarıya doğru sürükleyebilirsiniz.

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Serisinin En Güçlüsü: Note10

Yüksek performanslı yeni Galaxy Note10 serisi ile yaratıcılığınızı ortaya çıkarın! Samsung, akıllı teknolojiler ve benzersiz …

Bir cevap yazın