Giriş / Mobil / iOS 9 Düşük Güç Modu Nasıl Çalışıyor ?

iOS 9 Düşük Güç Modu Nasıl Çalışıyor ?

iPhone Kullanıcılarının Belası Düşük Pil Uyarısı iOS 9 Düşük Güç Modu ile 3 Saat Daha Ertelenebilir

    iPhone kullanıcıların en büyük sıkıntılarından biri de biten şarjlardı. Apple mühendisleri bu konuda teknolojiyi ilerletirken geri kalan pil teknolojisini dengelemek adına yazılımsal bazı destekler vermeye başladı.

iOS 9 Düşük Güç Modu

Bunlardan biri de iOS 9 güncellemesi ile gelen düşük güç modudur. Zaten iOS 9 ile beklenti olarak 1 saatlik daha fazla pil süresi verdiğini açıklayan firma yetkilileri, iOS 9 düşük güç modu ile 3 saat daha fazladan ek sürenin mümkün olduğuna işaret ediyorlar.

Ayarlar>Genel>Kullanım>Pil kısmına girdiğinizde aktif olan bu modun size tam 3 saate yakın güç sağlaması bakın ne gibi güçleri de kaybetmenizi sağlıyor?

Yapılan Geekbench testlerine göre %40 oranında performans düşüşü yaşanıyor. İşlem gücünün yanı sıra, arka plan uygulamaları, hareket efektleri ve duvar animasyonlarını da devre dışı bıraktığını söylemek gerekiyor. iOS 9 düşük güç modu aktif edildiğinde ekranınızda pil simgesinin sarıya döndüğünü göreceksiniz. Eğer bunu yanlışlıkla açmış olsaydınız zaten performans düşüşünü gözlerinizle de farkedebilirdiniz 🙂

Sizce düşük güç modu ile yaşayacağınız performans kaybı mı ?

Yoksa 3 saat daha erken biten bir pil ömrü mü sizi üzer ?

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Serisinin En Güçlüsü: Note10

Yüksek performanslı yeni Galaxy Note10 serisi ile yaratıcılığınızı ortaya çıkarın! Samsung, akıllı teknolojiler ve benzersiz …

Bir cevap yazın