Giriş / Mobil / iOS 8.3 ile Kimlik Doğrulaması Devre Dışı Bırakılabilir

iOS 8.3 ile Kimlik Doğrulaması Devre Dışı Bırakılabilir

iOS 8.3 Beta ile Güzel İyileştirmeler Gözlemlendi

iPhone’un dur durak bilmez işletim sistemi iOS için yeni sürüm gelir gelmez diğer sürümün betaları yayınlanmaya başlıyor.

iOS 8.3

Daha önceki iOS Sürümlerinde ücretsiz içerikleri indirmek için herhangi bir şifre istemiyordu. Sonradan nasıl olduysa bu karar terse döndü ve yeniden şifreye geçen uygulama kullanıcıları üzmüştü.

iOS  8.3 Beta ile yeniden Kimlik Doğrulaması yeniden devre dışı bırakıldı. iOS 8.3’ü iTunes  App Store’nin ayarları menüsü içinde, “Ücretsiz İndir” toggle içeren yeni bir “Şifre Ayarları” bölümüğ bulunuyor. Varsayılan olarak etkin olan bu ayarı, devre dışı bırakırsanız ücretsiz başlıkları indirirken App Store artık sizden parola istemeyecektir.

iOS 8.3

Şifre Ayarları bölümünde bir şifre girildikten 15 dakika sonra satın alma ve kimlik denetimleri pasif olacaktır. Böylelikle güvenlik daha da arttırılmış olacak ve sizden habersiz satın alma olmayacaktır. Bu özellik sayesinde iPhone telefonunuzu gözleyen meraklı çocuklardan, oyun satın alma girişimlerinden de kurtulmuş olabilirsiniz.

iOS 8.3 gelecek ay gelebilir bu sürümün sadece beta sürüm olduğunu ve  değişikliklerin Apple ile saklı olduğunu bilmenizde fayda var.

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Serisinin En Güçlüsü: Note10

Yüksek performanslı yeni Galaxy Note10 serisi ile yaratıcılığınızı ortaya çıkarın! Samsung, akıllı teknolojiler ve benzersiz …

Bir cevap yazın