Giriş / Sosyal Medya / Instagram Yeni Bir Meslek Kapısı mı ?

Instagram Yeni Bir Meslek Kapısı mı ?

Instagramda herkes gibi sıradan fotoğraflar paylaşırken yeni bir mesleğin doğuşunu fark eden, ve riskleri göze alarak bulunduğu işten istifa eden bir adamı size tanıtmak istiyorum.

Instagram-Yeni

O zaten tanınmış 1.5 milyon takipçiye ulaşmış, sizin bizim gibi biri. Yani ünlü değil. Sezgin Yılmaz’dan bahsediyorum. Bu ay MAG Ekim sayısında da yapılan röportajlardan bazı alıntılarla size anlatmak istiyorum bu özgürlükçü düşünceyi.

Hobi olarak yapmaya başladığı fotoğrafçılığı profesyonel bir iş ortamına çeviren ve Instagramda fenomen olan biri o. Çektiği fotoğrafları doğru hashtag’lar eşliğinde binlerce like alan Sezgin Yılmaz’ın  her geçen gün takipçi sayısı artıyor.

Yapmış olduğu röportajda “Her ülkeden binlerce kişiye ulaşıyorum ve ülkemizi tanıtma şansı buluyorum. Sıradan bir instagram kullanıcısıyken şu an milyonluk bir hesabım var ve bu bana çok keyif veriyor.” diyor.

Peki röportajda geçmeyen ve merak edilen bir sorunun cevabına gelelim. Bu fotoğrafları çekerek nasıl para kazandığı konusunda soru işaretleri oluşanlar için;

Instagram-Yeni-1

Takip edilecek bir kitleyi oluşturan ve bunu çekmiş olduğu Türkiye ve bazı çeşitli ülkeler olan kullanıcının bu fotoğraflarla yakaladığı kitle.

1.5 milyon kişilik bir kitleye tek tıkla anında gönderi yapabilen biri için para kazanmak zor olmasa gerek. Firmaların bir paylaşım için ki bu reklam paylaşımları olabilir pazarlığa girdiğini söyleyebiliriz. 1.5 milyon takipcisi olan birinin çektiği fotoğrafları, almış olduğu reklam ücretiyle bu makineden şaşmayın gibi bir açıklamayla sunması takipçilerini etkileyecek ve o modelin satışında etki sağlayacaktır.

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Whatsapp Neden Çöküyor?

Whatsapp Neden Çöküyor ? Diğer Sosyal Medya Araçları Bundan Neden Etkilendi ? Bugün öğle vakitleriyle …

Bir cevap yazın