Giriş / Sosyal Medya / Instagram Hakkında Bilinmeyenler

Instagram Hakkında Bilinmeyenler

Popüler Olmak Yada İyi Bir Kullanım İçin Instagram Hakkında Bazı Bilinmeyen Püf Noktaları Nelerdir ?

Instagram 400 milyondan fazla aktif kullanıcı sayısı ile sosyal medyanın en hızlı yükseliş gösteren mecralarından biri. Ülkemizde de her yaştan insanı bulabileceğimiz ve genellikle çekilen fotoğrafların instagram üzerindeki filtrelerle fotoğraf atmaktan ibaret değil aslında.

Sıklıkla instagram kullanıp hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler için bazı püf noktalarına değinelim.

  • 1.Kare Fotoğraf zorunluluğu kalktı ve fotoğraf yüklerken dikey fotoğraflarınızı da tam boyutuyla instagram içerisine atabilirsiniz.
  • 2.Fotoğraflar için oluşturmuş olduğunuz filtreleri sıralayabilir, kullanmadıklarınızı silebilirsiniz. Sonuçta 40 adet farklı filtrenin size hitap etmeyecek modelleri bulunacaktır.
  • 3.Hashtag kullanımında otomatik tamamlama işlevinden yararlanarak en popüler olanı seçebilirsiniz. Ayrıca hashtag’larınızı yorumlara da eklerseniz daha çok insanın sizi aramada o hashtag’lar aracılığı ile bulmasını sağlayabilirsiniz.
  • 4.Instagramda fotoğrafınıza yapılan yorumlara kişi etiketlemeden cevap verirseniz o kişiye Facebook bildirimi gibi bir bildirim gitmeyecektir. Bu sebeple cevap vereceğiniz kişinin adını etiketleyip öyle yorum yapın.
  • 5.Popüler olmayı amaçlayanların yapılan araştırmalara göre günde sadece 1 fotoğraf koyması uygun görülmüş. Çünkü birden fazla fotoğraf sizin yüzünüzü çok çabuk eskitebilir ve takipçilerinizi bıktırabilir.

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Whatsapp Neden Çöküyor?

Whatsapp Neden Çöküyor ? Diğer Sosyal Medya Araçları Bundan Neden Etkilendi ? Bugün öğle vakitleriyle …

Bir cevap yazın