Giriş / Donanım / Hyperkin SmartBoy Şaka Değildi !

Hyperkin SmartBoy Şaka Değildi !

Gameboy’u Canlandıracak Hyperkin SmartBoy Üretime Geçiyor

Bundan aylar öncesi akıllı telefonunuzu gameboy’a çevirebileceğiniz bir buluşun haberine buradan ulaşabilirsiniz. Fakat o zaman bu Hyperkin firmasının Facebook fan sayfası üzerinden paylaştığı bir prototipti.

Aylar sonrası firma müjdeyi verdi ve bu projenin tamamlandığını biliyoruz. Artık Hyperkin Smartboy’a sahip olmak için komple set için 60 dolarlık bir fiyat etiketi de belirlenmiş durumda.

Şirket bu açıklamaları E3 konferansında yaparken, Aralık ayı gibi çıkacağını müjdeledi.

Bu projenin doğuş hikayesi aslında hepimizin gereksinimlerini karşılayacak şekildeydi. 90’lı yıllarda çocuk olanların hayaliydi gameboy, sahip olanlar olamayanlar ödünç alanlarla gameboy fırtınası hele o süper mario ile efsaneleşmişti.

Tozlu gameboy oyun kartuşunu evinizin bir yerinde buluyorsunuz ama sadece üzerindeki kapaktan hangi oyun olduğunu bildiğiniz fakat oynayamadığınız bir kartuş bu. Fakat Smartboy’unuza takıp o tozlu kartuşun dünyasında bir süre kaybolabilirsiniz..

hyperkin-gameboy

Hyperkin SmartBoy Nasıl Çalışır ?

Ürün geliştiricisi Chris Gallizzi yaptığı basın toplantısında, Retro bir cihaz tasarladıklarını ve 8 yönlü D-pad düğmeleri ile kullanımdaki ergonominin eski Gameboy’ları aratmayacağına değindi.

Model Hem android hemde iOS için uyumludur müjdesi verilirken, Smartboy’un birçok telefonu destekleyeceği ve bu desteğinde her geçen gün artacağı bilgisi de sunuldu. Örneğin iPhone 6S Plus’ınızı dahi gameboy’a çevirebilirsiniz.

Sistem telefonunuza takılan Smartboy kit ile başlıyor. Enerjisini telefonunuzdan alırken, oyunlar için bildiğiniz gameboy kartuşları işinizi görüyor.

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Üst Düzey Oyun Ekosistemi Tanıtıldı!

Dell ve Alienware En Üst Düzey Oyun Ekosistemi Duyuruldu Dünyanın ilk 55 inç OLED oyun …

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Donanım Notu
Teknoloji Hamalı

E-Posta listemize abone olun ve teknolojik gelişmelerin gerisinde kalmayın!