Giriş / Oyun / Hybrid Wars Oyunu Duyuruldu !

Hybrid Wars Oyunu Duyuruldu !

WG Labs Hybrid Wars ile Klasik Shooter Oyunlara Selam Çakıyor

Wargaming mekanik savaşçıları kontrol ettiğiniz yepyeni füturistik shooter oyunuyla karşınızda

 WG Labs, portföyüne eklediği yepyeni oyunu Hybrid Wars’u bugün itibariyle duyurdu. Rus menşeili Extreme Developers tarafından geliştirilen oyunda, arcade döneminin klasik shooter ruhu, PC’de yeniden hayat bulacak.

Oyunun konusuna gelince, 2060 yılında insanlık ikinci teknolojik devrimini yaşamaktadır. Dünya enerji ve ulaşım networklerinin ortasında yer almakta ve milyarlarca mekanik göz tarafından izlenmektedir. Hızla büyüyen şehirler, geniş uzay istasyonları ve askeri tesisler yapay zekâlar tarafından yönetilen tanklar, helikopterler ve denizaltılar tarafından kontrol edilmektedir. Büyük şirketler halen dünyayı kapalı kapılar ardından yönetiyor olsa da güçleri giderek zayıflamaktadır.

Oyunseverler mega şirketler tarafından tutulmuş kiralık bir asker olarak üç farklı sınıftan birini seçerek oyuna dahil olacaklar ve dünyayı yapay zekalardan temizlemek adına harekete geçecekler. Her sınıf, açık dünyaya yayılmış 8 adet savaş alanında robotlara karşı kendine has donanım ve silahlarla mücadele edecek. Güçlü bombacılar, saldırı mech’leri, tanklar, botlar ve savaş helikopterleri ile savaş alanını domine etmeye çalışacaksınız. Silahlarınızı ve mech’lerinizi duruma göre değiştirip (hatta dünyalar sevimlisi bir pet mech’i yanınıza çağırıp) oyunun farklı modlarında her adımda farklı stratejiler geliştirmeniz mümkün.

Hybrid Wars Global Yayın Müdürü Andrei Gruntov, oyunla ilgili düşüncelerini şöyle dile getirdi, “WG Labs küçük ama oyun yapmaya hevesli geliştiricilere destek olmak amacıyla kuruldu. Extreme Developers, web sitemiz üzerinden bize ulaştılar ve oyunlarını ve oyun mekaniklerini detaylı bir şekilde ilettiler. 90’ların shooter oyunlarına selam çakan yapısıyla bu oyun bizim dikkatimizi çekmeyi başardı ve yayınlamaya karar verdik. Hybrid Wars küçük, deneysel ve öğrenmesi çok kolay bir oyun. Oyuncuların geri bildirimlerini dört gözle bekliyoruz“.

Extreme Developers’ın Kurucusu Denis Sidorov ise duygularını, “WG Labs’in kurulduğunu duyduğumuzda projemizi kendilerine gönderdik ve olumlu geri dönüşlerini alınca havalara uçtuk. Şeffaf ve yardımsever bir ekiple çalışmanın yanı sıra deneyimli yayıncıların arkamızda olduğunu bilmek oyun yapım sürecimizi daha da heyecan verici kıldı,” şeklinde dile getirdi.

Hybrid Wars dijital olarak bu yıl içerisinde Windows, Mac OS X ve Linux işletim sistemleriyle uyumlu olarak Steam ve GoG. Üzerinden satın alınabilecek.

Hybrid Wars ile ilgili daha fazla bilgi için http://www.hybridwars.net adresini ziyaret edin.

WG Labs Hakkında

WG Labs Wargaming içerisinde yeni fikirler ve çözümlerin üretildiği bir inkübasyon merkezidir. Bizler iyi fikirleri olan insanlar ve ekiplere fırsat verilmesi gerektiğine inanıyoruz.

WG Labs olarak bizlerle paylaşılan yenilikçi projeleri test edip, hayata geçiriyoruz. Sadece şirket içinde geliştirilen ürünleri değerlendirmekle kalmıyor üçüncü parti geliştirici ekiplerine de oyun tasarımı, geliştirmesi ve yayınlanması konusunda destek oluyoruz.

WG Labs’te yeni oyun mekanikleri, platformları, hizmetleri, iş modelleri deniyor ve üçüncü parti geliştiricilerle ortaklıklar kurup yeni ürünler geliştiriyoruz. Bu bağlamda Wargaming, dünyadaki oyun stüdyolarıyla güçlerini birleştirip farklı platformlara yönelik oyunlar yayınlamayı hedefliyor. WG Labs olarak inanıyoruz ki iyi fikirler iş birliğiyle daha da mükemmel olacak ve bir tasarı ya da hayal olarak kalmayacak.

WG Labs ile ilgili daha fazla bilgi almak için www.wglabs.com adresini ziyaret edebilirsiniz

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Ubisoft The Divison 2 Geldi!

Ubisoft The Division 2 ile Epic Store’a Geliyor Assassin’s Creed, Far Cry, Tom Clancy’s Rainbow …

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.