Giriş / Sosyal Medya / “Harika bir Yıldı” ve Facebook Özür Diledi.
Harika bir Yıldı

“Harika bir Yıldı” ve Facebook Özür Diledi.

Facebook’un yıl sonu için kullanıcılarına yapmış olduğu jest başına iş açtı.

Harika bir yıl oldu, bunun bir parçası olduğunuz için teşekkür ederiz.

Harika bir Yıldı

Facebook’un bu uygulaması son 1 yıl içinde çekilmiş olan fotoğraflardan bir harman oluşturup aylara yerleştirerek harika bir yıl olduğu vurgusunu vuran bir algoritma hazırlanmıştı. Kimine çok eğlenceli ve hoş olan bu uygulama bazıları için kötü anılarını kaybettiklerini anımsayacakları bir yıl oldu.

Yapay zeka eğlenceli mutlu fotoğrafları ayıramayınca, bu fotoğrafların arasına ölmüşlerimiz,kaybettiklerimiz ve benzeri kötü anılarımız bu harika yılın bir parçası olmuş oldu.

“Harika bir Yıldı” adına Facebook Kimlerden Özür Diledi.

Bir web tasarımıcısı olan Eric Meyer, Facebook sayfasını açtığında “Harika bir yıl oldu,bunun bir parçası olduğunuz için teşekkür ederiz”  uygulamasının foroğrafları arasında ölen kızının fotoğraflarını görünce kendini kötü hissetti. Alay eder gibi harika bir yıldan bahseden bu uygulama Eric Meyer’in ölen kızını da harika geçen bir yılın fotoğrafı olarak kullanmıştı.

Eric Meyer, bu durumu blog’unda yazdı ve sözlerine şöyle devam etti, “Harika bir yılın parçasında, ölmüşlerimiz, kaybettiklerimiz ya da boşandığımız eşlerimizin fotoğrafları da olabilir ve bu hiçte harika bir durum değil”

Washington Post‘un kaleme aldığı habere göre bu blogu okuyan ve Facebook’un “Harika bir Yıldı” uygulamasının web geliştiricisi olan  Jonathan Gheller’in  Eric Meyer ve onun vesilesi ile bu duruma düşen herkesten özür dilediği söylendi. İnsanların eleştirilerini haklı bulan Jonathan Gheller, “önümüzdeki sene daha iyileştirilmiş ve hatalardan arındırılmış bir uygulama ile karşınızda olacağız” dedi.

Evet kimimiz için harika, kimimiz için zor bir yıldı. Facebook’un birkaç fotoğrafı kıstas alarak hazırlamış olduğu bu uygulama bizim 1 yıl içinde neler yaşadığımızın göstergesi dahi olamaz.

Temennimiz harika bir yıl yaşamak. Umarım yeni yıl klişe olacak ama harika bir yılın habercisi olur.

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Whatsapp Neden Çöküyor?

Whatsapp Neden Çöküyor ? Diğer Sosyal Medya Araçları Bundan Neden Etkilendi ? Bugün öğle vakitleriyle …

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Donanım Notu
Teknoloji Hamalı

E-Posta listemize abone olun ve teknolojik gelişmelerin gerisinde kalmayın!