Giriş / Hosting ve Güvenlik / Hacklenmeyen Bilgisayar Saldırı Bekliyor !

Hacklenmeyen Bilgisayar Saldırı Bekliyor !

Google Chromebook Hacklenmeyen Bilgisayar İddiası İle Gündemde

Google’ın hacker’lara sağladığı destekler bitmek bilmiyor. Nasıl mı ?

2010 yılından beri güvenlik açığı bulan hacker’lara 500 ila 15 bin dolar arasında ödül dağıtan dünya devi şimdi de şirketin Chromebook bilgisayarını hacker’ların önüne sundu.

Eğer bu bilgisayarda herhangi bir güvenlik açığı bulan biri çıkarsa tam tamına 100 bin dolarlık ödülünde sahibi olacak. Daha önceden ofislerinde sunulan makinenin misafir modundayken herhangi bir açık bulamadıkları fark edilince 50 bin dolarlık ödül ikiye katlanarak 100 bin dolarlık bir tutara ulaştı.

Facebook ve Twitter’ında bu tür güvenlik açıklarını bulanlar için para ödülleri verdiğini biliyoruz. Artık firmalar güvenlik firmalarına verecekleri paralar yerine açıklarını hackerler üzerinden bularak hem o bug’ları kapatma imkanı bulurken hemde ileri düzey bilgisayar kullanıcıların gönlünü de vermiş oldukları ödüllerle hoş ediyor. Hack kavramı artık bu ödüllerin esareti altında ve herkes yavaş yavaş beyaz şapkalı tanıma doğru ilerliyor. İşin siyah tarafında kalanlar ise artık sadece egolarını tatmin edebilir durumdalar..

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Biyometrik Güvenlik Yeterli Değil

Forcepoint uyardı: Biyometrik güvenlik tek başına yeterli değil Yüz tanıma yazılımı gibi biyometrik teknolojilerin bir …

Bir cevap yazın