Giriş / İnternet / Google Map ‘ten Fotoğraf Sildirme

Google Map ‘ten Fotoğraf Sildirme

  Google sokak görüntüleri alırken ikamet ettiğiniz yer ile ilgili bir çok detayı bu görüntülerde bulanıklaştırmak için çok fazla efor sarf ediyor. Yine de bazen sonuç istenilen düzeyde mükemmel olamayabiliyor. Kimi zaman tam arabanızı yıkarken, kimi zaman evinizi tamir ederken bu resimler çekilebiliyor. Google Map’ te paylaşılmasını istemediğiniz bu detayları komple sildiremiyoruz ama bulanıklaştırmak için bir seçeneğimiz tabi ki de var.

  Yalnız bu bulanıklaştırma işleminin geçici olmadığını, bir kere yapıldı mı sürekli o şekilde kalacağını belirtmek isteriz. Şöyle ki, diyelim ki evinizin resmini bulanıklaştırmak istediniz. Artık arkadaşlarınıza “kırmızı kapılı, mavi panjurlu evi ara” diyemeyeceksiniz. Çünkü bu detay artık Google Map üzerinde olmayacak.

  Yine de Google Map ‘te resmi bulanıklaştırma işlemi hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, yapmanız gerekenler şöyle:

1) Google Map üzerinden evinizin adresini bulun ve bulanıklaştırılmasını istediğiniz resmi seçin. Sağ alt köşede sorun bildir linkini göreceksiniz. Linke tıklayın.

Google Map 1

2) Resmin arka planına tıklayarak fareniz ile hareket ettirin ve kırmızı kutuyu resimde nereyi bulanıklaştırmak istiyorsanız oraya denk getirin. Kutunun daha net bir şekilde yerleştirilebilmesi için resme içeri veya dışarı zoom da yapabilirsiniz.

Google Map 2

3) Bulanıklaştırmak istediğiniz yeri seçtikten sonra email adresinizi girin ve formu onaylayın. Akabinde Google resmi bulanıklaştırma isteğinizi değerlendirmeye alacaktır.

Aşağıda örnek olması açısından Google Map’ te bulanıklaştırılmış bir resim görebilirsiniz:

Google Map 3

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Youtube Masal Dönemi Başladı!

Youtube Masal ile Artık Uyumadan Önce İnterneti Uyumak İçin Kullanacak Çocuklar     Türkiye’nin uyku …

Bir cevap yazın