Giriş / Oyun / Far Cry 5 İncelemesi

Far Cry 5 İncelemesi

Far Cry 5′ i Sizin İçin Test Ettik..

Eğer Far Cry serisinde büyük ve tahmin edilemez bir ortamda aşırı düşman kuvvetleri üstlenen tek kişilik bir ordu fikrine alışkınsanız, Far Cry 5’in ne gibi bir şey olduğunu tam olarak bilirsiniz. Farklı saldırgan çatışma tarzlarına gireceksiniz; vahşi, doğal çevreyi kendi yararınıza evcilleştirmeye çalışacak; ve yavaşça arka planda bir gerilla direnci inşa edeceksiniz. Seri formülü, çok daha hassas ve hoş bir deneyime sahip, uçucu ortamını keşfetmeye ve ilgi çekici hale getirmeye çalışan çok olumlu düzeltmelere uğramıştır. Çok fazla dikkat dağıtmadan güzel ve ilginç açık dünyasının manzaralarını ve aktivitelerini tam olarak yaşamanıza izin verir.

En büyük değişiklik, serinin nihayet kendi ilerleyişinizden sorumlu olacak kadar kendinden emin olmasıdır. Kısa bir oryantasyondan sonra, Hope County’nin tüm bölgesi, Montana USA hemen araştırmaya açılır. Üç korkutucu büyük bölge başlangıç noktanızı çevreler ve size sadece iyi bir ilk giriş noktasının önerisi verilir. Eşit olarak erişilebilen tüm olasılıklara ve haritanın en uzak noktalarına ulaştığınız an, özgürleştiğinizi hissettiğiniz an, yanlış seçim yapmış olabilirsiniz ve bu iyi bir problemdir.

Mekanik olarak, üstlenmeye veya kaçınmaya karar verdiğiniz faaliyetler ne olursa olsun, sizi ödüllendiren harika, oyuncu dostu bir sistemdir. Ancak,oynarken bu kadar iyi hissetmenin sebebi, bu fırsatları ilk etapta nasıl keşfettiğinizle ilgili bir değişiklikten kaynaklanmaktadır. Her bölgenin hub alanının yerleri ve Uzmanların nerede olduğu (özel yetenekler sağlayan karakterler) haricinde, dünyayı simgelerle doldurmak için kullanılan dünya haritanızda hiçbir ilgi çekici nokta bulunmaz ve geleneksel Far Cry (ve Ubisoft oyun) bulma ve ölçeklendirme anahtarı yapıları tamamen  kaldırıldı.

Aslında, minimap yok ve seride gerçekleşecek en iyi şeylerden biridir (Far Cry 2’de de olduğu gibi). Yönünüzü takip etmenize yardımcı olacak ve düşmanların ve işaretlenmiş hedeflerin genel yerini daraltabilecek bir pusula var, ancak bölgenin özellikleri hakkında size bir şey söylemiyor. Yine de, dünya haritasının (Far Cry 2’nin dünyadaki fiziksel haritasının ne yazık ki yeniden üretilmediğini) görmek için menüye gitmeniz gerekecek, ancak yine de hoş bir değişiklik. Minimapın yokluğu, ormandaki ağaçları görmenizi sağlar, böylece konuşlanırsınız. Dikkatsizce dünyadaki detaylara odaklanabilirsiniz ve yaşadığınız doğal ortamın çarpıcı güzelliğini aktif bir şekilde deneyimleyebilirsiniz – uzun boylu Douglas, sarp tepeler, sakin alanlar ve çiftlikler, balıklarla dolu canlı nehirler arasında – ve Her biri farklı, yaşanmış kişiliğe sahip, ziyaret ettiğiniz evlerde ve işyerlerinde karmaşık iç ayrıntılara dikkat edin.

Öyküleriyle bazı kısa rahatsızlıklar ve kaçırılan fırsatlara rağmen, Hope County dünyasında vakit geçirmek kesinlikle keyifli. Far Cry 5, macerasına mükemmel bir şekilde uyumlu bir akış sunuyor; keşif, keşif ve ilerlemedeki akıllı değişimler, göz kamaştırıcı açık dünyasıyla yaratıcı bir şekilde ilgi çekici ve deneyimleme zevkini belirgin bir şekilde destekliyor.

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Pubg Lite Çıktı!

Herkese Pubg Lite! PUBG LITE resmi olarak Türkiye’ye iniş yaptı Her modern bilgisayarda ücretsiz oynanabilen …

Bir cevap yazın