Giriş / İnternet / Facebook Haber Kaynağı Güncellemesi
Facebook Haber Kaynağı İle Gelen Yenilikler

Facebook Haber Kaynağı Güncellemesi


Facebook Haber Kaynağı Güncellemesi ile Gelen Yenilikler

Facebook yeni güncellemesi ile haber kaynağında hangi mesajın en üstlerde görüneceğini kontrol etme olanağı sağlıyor. Haber kaynağını yönetmek için yapılan bu yeni ayar menüsünün yanısıra, arkadaşları engellemek için de ekstra seçenekler sunmuş.

Facebook Haber Kaynağı İle Gelen Yenilikler

Whatsapp’ın ardından Facebook‘un güncellemeye gitmesiyle devam eden bir haftanın içindeyiz.Whatsapp’ın köklü sayılacak Mavi Tik güncellemesine nazaran Facebook daha çok uygulama iyileştirmelerini sağlayacak bir güncellemeye imza attı.

Güncellemelerle hayatımıza ve alışkanlıklarımıza yön veren uygulamaların, alışkanlıklarımızla adeta bozuk para ile oynadığı gibi oynadığını söylemek doğru olur. Şampuan reklamlarındaki gibi her 10 kişiden 9’unun onayladığı bir güncelleme gibi uyarı yazısı olsa hiç de fena olmazdı. Başlıktan anlaşıldığı gibi haber kaynağında değişiklikler öngören bu güncellemenin whatsapp gibi ses getireceği pek söylenemezse de bu da olsaydı iyi olurdu diyenlerin taleplerini karşılayacak bir güncelleme olduğu görülüyor.

Bundan böyle haber kaynağında bir bildiriyi görmek istemediğinizde, size bu kişi veya sayfa hakkında daha az göster gibi yeni bir seçenek daha sunulacak. Bu seçenek özellikle beş dakikadan daha fazla Facebook’ta yeni bir haber paylaşmadan duramayan arkadaşlarınız ve sayfalar üzerinde iyi olacak.  Bunun yanısıra, arkadaş olarak kalınsa bile, ilgili kişiden gelenleri gizle seçeneğine sahip olmaya da devam edeceksiniz.

Daha da güzel olanı, yeni haber kaynağı ayar menüsü ile geçen hafta en çok görülen arkadaşlarınızı gösteren bir özet listeye sahip olacaksınız. Oradan da hızlı şekilde birisini takip etmeyi bırakmayı veya daha az görmeyi seçebilirsiniz. Ayrıca aynı şekilde takip etmediğiniz insanların listesine ulaşabilecek ve tek dokunuşla hızlıca mevcut kararınızı tersine çevirebileceksiniz.

Facebook haber kaynağı güncellemesi ile gelenler

Facebook 7 Kasım’da oluşturduğu güncelleme ile mobil ve masaüstü uygulamalarında haber kaynağı ayar menüsündeki bu değişikliği başlatıyor. Aynı zamanda da haber kaynağından geri bildirim gönderme olanağı  ana sitede başlıyor olacak ve bir kaç hafta içinde de akıllı telefonlardan ve tabletlerden de yapılabiliyor olacak.

Aranızda hala Facebook hesabı olmayan varsa, buradan ulaşabilirsiniz.

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Youtube Masal Dönemi Başladı!

Youtube Masal ile Artık Uyumadan Önce İnterneti Uyumak İçin Kullanacak Çocuklar     Türkiye’nin uyku …

Bir cevap yazın