Giriş / Sosyal Medya / Facebook Aklında Ne Var Sorusunu Neden Hergün Sorar?

Facebook Aklında Ne Var Sorusunu Neden Hergün Sorar?

Facebook Aklında Ne Var Derken Neyi Hedefliyor?

Facebook uzun bir süredir farklı bir hayalin peşinden koşuyor.

Daha önceleri “Ne düşünüyorsun” diyerek Facebook’u her açtığımızda soru soran sosyal medya devinin aslında planları farklıymış.

Facebook düşünceleri okumayı hedefliyor fakat bunun için nasıl bir test ve anket çalışması oluşturulmuş tam olarak net değil. Tek bildiğimiz Facebook’un bizim düşüncelerimizin merakı sadece duvar paylaşımlarını hareketlendirmek adına yapılmış gibi durmuyor.

İnsanların sadece düşünerek birbirlerine mesaj göndermesine dayalı bir sistem yaratılmak istenirken bu teknolojinin hangi ekipmanlarla insanlığa yardımcı olacağı konusunda henüz bir açıklama bulunmuyor.

Bu proje için kurulan Building 8 adında bir çalışma birimi dahi kuruldu. Bu gizli birimin “brain computer interface” adı verilen proje için geceli gündüzlü çalıştığı biliniyor.

Düşüncelerin okunması ile birlikte karşınıza o düşünceye örnek reklamların da gelmesi an meselesi, Örneğin gömlek almayı düşünürken size gömlek reklamlarının gösterilmesi gibi…

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Whatsapp Neden Çöküyor?

Whatsapp Neden Çöküyor ? Diğer Sosyal Medya Araçları Bundan Neden Etkilendi ? Bugün öğle vakitleriyle …

Bir cevap yazın