Giriş / Mobil / Error 53 Hatası iPhone’unuzu Çöpe Atıyor !

Error 53 Hatası iPhone’unuzu Çöpe Atıyor !

iPhone’ları Çöpe Attıran Error 53 Hatası Nelere Yol Açıyor

Apple bir süredir farklı açıklar ile uğraşadursun dünyanın dört bir yanından gelen Error 53 hatasının şokunu yaşıyor.

iOS 9 güncellemesi bereketiyle geldi diyenler bir şekilde haklılar ve ne kadar bereketli hatalar zinciri oluştu ve kullanıcıları bezdirdi ki. iPhone 6 cihazlarda telefonu yeniden başlatmayı ya da kurtarmayı olanaksız hale getiren bu hatanın sebebi ne ?

Error 53 Hatası’na Neden Olan Durum Ne ?

Sorunun home tuşundan kaynaklandığı da belirtilirken Touch ID algılama özelliğinde bir belirsizlik yaşıyor olabilir bile denildi. Fakat hasarın eskiden harddisklerimizde bulunan fiziksel hasar ile oluşan Bad sector tarzı bir yapısı var. Yani kullanıcılar iPhone telefonlarını daha önce düşürdülerse  ve ya da tam anlamıyla tamiri gerçekleşmediyse iOS 9 güncellemesine geçtikleri an Error 53 hatası ile telefonlarını çöpe atabilirler.

The Guardian içinde çalışan bir fotoğrafçının aynı şekilde bozulan telefonuna Apple Store’nin yapılabilecek birşey yok cevabıyla çareyi indirime giren bir iPhone ile devam etmeyi seçmesi de durumun ne kadar vahim olduğunu gözler önüne seriyor.

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Serisinin En Güçlüsü: Note10

Yüksek performanslı yeni Galaxy Note10 serisi ile yaratıcılığınızı ortaya çıkarın! Samsung, akıllı teknolojiler ve benzersiz …

Bir cevap yazın