Giriş / Bilgisayar / Dizüstü izleme ile Kaybetmek Windows 10 için İmkansız

Dizüstü izleme ile Kaybetmek Windows 10 için İmkansız

 Windows 10 ile Dizüstü izleme Yapabilecek, Hırsız ve Kayıpların Önüne Geçebilirsiniz

   10 Kasım Güncellemesi ile artık dizüstü bilgisayarınızı kaybetmeyeceksiniz. Artık dizüstü bilgisayarınızın çalınması durumunda onu geri alabilmek için bu güncelleme ile gelen özellik işinize çok yarayacak.

Bu özelliği kullanmanız için ilk önce  Windows 10 sisteminizde etkinleştirmeyi aktif haline getirmeniz gerekiyor. Bu işlem için kısacası Başlat’a gidin ve sonra Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Cihazımı Bul’u seçerek cihazımı bul seçeneğinin aktif olduğunu göreceksiniz.

laptop-izleme-ayarlari

Eğer bu menü ekranınıza gelmemişse Windows 10 sürümünüz 1511 değildir. Windows 10 sürümünüzü Ayarlar  > Sistem > Hakkında bölümüne bakarak öğrenebilirsiniz.

Cihazımı Bul ekranında yapmanız gereken ise çok basit, Microsoft’a bağlı bir hesapla giriş yapıp; Cihazımı Bul seçeneğini açmak.

Sonuç olarak bu işlemler neticesinde cihazınızın konumunu gösteren bir harita açılacak ve bunu mail hesabınızdan internetin olduğu her yerde kontrol edip görebileceksiniz.

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Acer Nitro VG0 Tüm Hızıyla!

Acer Nitro VG0 Serisi Monitörlerle Oyun Tüm Hızıyla Devam Ediyor! Profesyonel ya da amatör tüm …

Bir cevap yazın