Giriş / Hosting ve Güvenlik / Css Açığı’ndan 2 Milyon Kullanıcı Etkilenebilir!
Css Açığı tehdit ediyor

Css Açığı’ndan 2 Milyon Kullanıcı Etkilenebilir!

CSS Açığı 2 Milyon Kişiyi Tehdit Altında Bıraktı

14 yaşında iki gencin, Karim Rahal ve Ibram Marzouk‘un bulduğu CSS açığı 2 milyon site tarafından kullanılan HTML yorum kutularını tehdit ediyor.

14 yaşındaki bu iki genç Detectify’ın siteler arasında şifreleme açıklarını bulmak için verilen ödül programına dahiller. Bulunan açıklar, saldırganların site yorumlarına kod eklemesiyle aktifleşen bir css açığını ortaya koyuyor.

(Cross-site scripting – CSS) yani siteler arası kodlama halen internet uygulamalarının en büyük korkusu durumunda. Açığı bulan gençler, saatler sonra yazmış oldukları kodlama ile bu açığı kapatmayı başardılar.

High-Tech Bridge‘in tüm açıkların üçte birinden fazlasını oluşturan bu sorunun ne denli tehlikeli sonuçlara yol açacağını belirtmesiyle birlikte firmalar tehdit altına girdi.

Büyük firmaların siteler arası kodlama açıklarına ödül sunmalarına daha önce Google ve Whatsapp gibi devasal firmalarda benzer ödüller kazananları açıklamıştık.

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Biyometrik Güvenlik Yeterli Değil

Forcepoint uyardı: Biyometrik güvenlik tek başına yeterli değil Yüz tanıma yazılımı gibi biyometrik teknolojilerin bir …

Bir cevap yazın