Giriş / Teknoloji / Fotoğraf Makinesi / Canon Geleceğin Fotoğraf Makineleri’ni Anlattı

Canon Geleceğin Fotoğraf Makineleri’ni Anlattı

EXPO Paris 2015’te Canon Geleceğin Fotoğraf Makineleri’ni Tanıttı

Canon Geleceğin Fotoğraf Makineleri

   Görüntüleme ve baskı teknolojilerinin geleceğini anlatan Canon EXPO Paris 2015 Fuarı başladı. Fuar’ın ev sahibi Canon 8K çekim yapabilen 120 megapiksel çözünürlüklü fotoğraf makinelerini anlatırken dinleyiciler o hayaller içinde kayboldu.

Özellikle karanlık çekimlerde imkansız olan çekimleri başarabilecek cihazlar yakın bir gelecekte bizim olabilir.

Buna Göre Geleceğin Canon Fotoğraf Makinesinde Neler Olacak ?

Canon

Yaşamın Akıllı Görüntülenmesi: Bu teknoloji görüntülerinizi istediğiniz gibi editleme, kopyalama ve iletişime geçme gibi sezgisel bir teknolojiyi barındırıyor. Anılarınızı her an bir panorama’ya çevirip her an karşınızda tutabilir.

8K Fotoğraf Makinesi: 4K çekim yapan cihazlara erişmişken 8K ile nasıl bir depolama sağlanacağını merak etmiyor değiliz. 8K ile çekilen bir fotoğrafın RAW yani ham halinin ne kadar yer kaplayacağını düşünmek bile istemiyorum. 🙂

120 MegaPiksel Kamera: Üç boyutlu doku, hissiyat ve bu duyguları sağlayan süper yüksek çözünürlükler. 120 megapiksel bir fotoğraf ile 3D baskı uygulamaları veya hologram teknolojisi ile birleştirilen fotoğraflar bize ayrı bir dünya oluşturabilir.

250 Megapiksel CMOS Sensör: Canon’un 4K’DAN 30 kat daha net ve ultra yüksek çözünürlüklü CMOS sensör ile 18 km ‘lik bir uzaklıkta bile gökyüzündeki bir uçağın üzerinde yazan harfları bile yakalayabilirsiniz.

4 Milyon ISO Fotoğraf Makinesi: Zifiri karanlık ortamlarda dahi Full HD çekimler yapabileceğiniz imkansız çekimlerden bahsediyoruz. Şu an yarı karanlık ortamlarda Full HD çekimler Canon ile mümkün.

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Kış Fotoğrafçılığı için Yapmanız Gerekenler

Kış Fotoğrafçılığı’na Yeni Başlayanlar İçin 5 Tavsiye Kış tatili denildiğinde akla ilk gelen kayak merkezleri …

Bir cevap yazın