Giriş / Bilgisayar / Asus G750 JM İncelemesi

Asus G750 JM İncelemesi

Asus G750 JM ile karşı karşıya bir söyleşi

Bir dizüstü almak için sormamız gereken birçok soru beynimizi kemirir.

Asus G750 JM

Hangi işletim sistemi yüklü ? Kullandığım programları rahatlıkla çalıştırabilecek bir işlem gücü var mı ? Sorular uzar gider… Biz cevaplara geçelim isterseniz.

Asus G750JM 17.3-inç Full HD LED ekrana sahip ve diğer rakiplerine göre daha ağır ve tam tamına 4.8kg ağırlığında.

Bu da taşınabilir özelliği açısında bir dezavantaj yaratabilir eğer bunu taşıyarak spor yürüyüşleri yapıyorum demiyorsanız 🙂 Genelde dizüstü bilgisayarlar konfor üzerine kurulu cihazlardır ama sizin uzun sürecek oyun seanslarınız varsa bu boyutlara katlanmak zorundasınız.

Asus G750 JM günümüz piyasasına göre üst seviye ama performans ve özelliklerine göre orta sınıfın üstü bir dizüstü diyebiliriz.

ASUS-G750JM-1

Gelelim Asus G750 JM’nin teknik özelliklerine;

Intel Core i7 Quad Core  2.5GHz hızında bir işlemcisi bulunuyor. 750GB’lik harddiski sayesinde istediğiniz oyunları yüklemek için bolca alanınız olacak. 12GB RAM ile gelen Asus G750’nin 2GB Nvidia GeForce GTX 860 ekran kartı bulunuyor. Full HD ekranı olduğunu söylediğimiz cihaz ile hemen hemen her oyunu Full HD çözünürlükte oynayabilirsiniz.

Lityum iyon pil ile yaklaşık 3,5-4 saat kadar kullanabilirsiniz. Güç yönetimi kullanıyorsanız bu zamanı daha da yükseltmeniz mümkün.

Asus G750 JM’nin her türlü tepkiyi absorbe edebilecek dayanıklı tuş takımı bulunuyor. Bu tuş takımının arkadan aydınlatmalı olduğunu da belirtelim. Böylelikle karanlıkta oyun oynarken tuşları rahatlıkla fark edebileceksiniz. Ses sistemi Asus Sonic Master ve ROG Audio Wizard tarafından konfigüre edilmiştir.

Windows 8.1 ile gelen Asus G750 JM’nin  4x USB 3.0 portu HDMI bağlantı noktası, kart okuyucu ve harici VGA bağlantısı ile birlikte çift katmanlı Super Multi DVD ile entegre web kamerası bulunuyor.

Ülkemizde de bulunan bu modele sahip olmak istiyorsanız 4.000 TL yi ödemeniz gerekiyor. Sonuç olarak biraz pahalı görünse de teknik özellikleri ve sunduklarıyla  hak eder diyebiliriz.

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Acer Nitro VG0 Tüm Hızıyla!

Acer Nitro VG0 Serisi Monitörlerle Oyun Tüm Hızıyla Devam Ediyor! Profesyonel ya da amatör tüm …

Bir cevap yazın