Giriş / Giyilebilir Teknoloji / Akıllı Şemsiye Hava Tahmini Yapıyor !

Akıllı Şemsiye Hava Tahmini Yapıyor !

Oombrella, Akıllı Şemsiye ile Havanızı Bilin

En son ne zaman hava durumunu doğru tahmin edip önceden şemsiyenizi aldınız ?

Genellikle bu hava yağmaz diye devam eden tahminlerin hüsranına uğrayarak ıslanmışızdır. Peki Smart Umbrella yani akıllı şemsiye size yağmurun yağıp yağmayacağını önceden bildirebiliyor desek ?

Kimi için bu projenin bir işe yaramayacağı düşünülse de, devamlı tahminleri tutturamayan ve ıslanmaktan nefret edenler için önemli bir durum olabilir.

Akıllı şemsiye nem, sıcaklık, basınç ve ışık hakkında bir dizi bilgi toplayan sensörler içeren bir kapsülle gelir. Bu kapsül bluetooth üzerinden ücretsiz akıllı telefon uygulaması (iOS veya Android) ile telefonunuza bildirim gönderir. Yağmur yağma ihtimalini tahmin eden şemsiye bunu size yağmur yağmadan 15 dakika önce haber verir. Ayrıca bildirimleri duymanuz için yerleşik bir ışık ve zil şemsiye üzerinde bulunur.

Şu an ön ödeme koşuluyla tüketicilere sunulan smart umbrella’nın Kickstarter üzerinden  ilk ön ödeme ile sahip olacaklara geliş fiyatı 67 dolardır. Oombrella adını taşıyan şemsiye bakalım ihtiyaçları karşılayan bir ürün olabilecek mi ?

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Honor 3 Yeni Ürünle Karşımızda!

Honor 3 Yeni Ürünle Yakında Türkiye’de Teknolojiyi, modaya ve gençlerin ihtiyaçlarına adapte eden vizyoner ürünlerin …

Bir cevap yazın