Giriş / Giyilebilir Teknoloji / Akıllı Kumaş Sporcuları Zinde Tutacak

Akıllı Kumaş Sporcuları Zinde Tutacak

Farklı Kategorilerde Hizmet Veren Akıllı Kumaş’lar Zinde Tutacak !

   Günümüz teknolojisinde artık herşeyin akıllı olduğu ve buna alışan insanların artık zekalarını pek kullanmadığını düşünen bir kesim var.

Akıllı kumaş

Bunun dışında eski sosyalliklerin sanal ortama kaydığı hoş sohbetlerin birlikte oturmaların kalktığı dünyamızda bu durumun mimarı olan akıllı icatlara bir yenisi daha eklendi.

Herşeyin akıllısı olduğu gibi artık kumaşlarda akıllı.

Sporcular için kumaş içine mikro kanallar açan geliştiriciler bu kanallar üzerinden sıvı akışını sağlayarak, sporcuların egzersiz sırasında terlemelerini ya da spordan kaynaklı ısınmalarının önlenmesi gibi durumlar bu akıllı kumaşlar sayesinde mümkün olabilecek. Ayrıca kışında aksi durumlarda sıvı akışında sıcak su geçişi sağlanabilir.

akilli-kot-pantolon

Akıllı kumaşların özellikleri bunlarla sınırlı değil tabi. Kategorilere göre ayrı tasarlanan kumaşlarda örneğin sağlık sektöründe yaraların tedavisinde etkin rol oynaması açısından deriye enjekte ilaç aktarımı ve bunun zamanlayıcısı gibi özellikler bulunuyor.

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Honor 3 Yeni Ürünle Karşımızda!

Honor 3 Yeni Ürünle Yakında Türkiye’de Teknolojiyi, modaya ve gençlerin ihtiyaçlarına adapte eden vizyoner ürünlerin …

Bir cevap yazın